windsurfDatça’da düzenlenen 10. Pegasus Windsurf Kiteboard Ligi birinci ayak yarışları büyük çekişmeye sahne oldu.

Datça Belediyesi’nin ev sahipliğinde Datça Surf Kamp Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyonda Windsurf liginde 12’si bayan toplam 83 sporcu, Kiteboard liginde ise 49 her iki ligde toplamda 143 sporcu mücadele etti. Yarışlar sonunda ödül töreni düzenlendi.
Çekişmeli geçen yarışlar sonunda Masterler yarışında birinci Tayfun Onur, ikinci Metin Osmanoğlu ve üçüncü ise M. Talat Aşıkoğlu oldu. Genç erkeklerde Berk Kayın birinci, Kaan Kayın ikinci, Atakan Sönmez üçüncü sırada yer aldı. Erkeklerde birinciliği Enes Yılmazer, ikinciliği Poyraz Akay ve üçüncülüğü de Berk Yalgı kazandı. Bayanlarda ilk üç sıra Lena Erdil, Çağla Kubat Diaz ve Fulya Ünlü’den oluşurken; Kiteboard yarışlarında ise sıralama Gökhan Karaköse, Erkan Karayel ve Abdurahman Yılmaz şeklinde oluştu.
windsurf-4Ödül töreninde bir konuşma yapan Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, “Bu yıl 10’uncusu yapılan Windsurf yarışlarında mücadele eden sporculara sonsuz teşekkür ediyoruz. Umarım gelecek yıl 11’inci yarışlarda yine burada oluruz. Bugün burada sporun dostluk ve barış olduğunu bir kere daha gösterdiniz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Düzenlenen ödül töreninin ardından sporcular ve protokol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un windsurf sporcusu Lena Erdil, Datça’da düzenlenen Türkiye Windsurf ve Kiteboard Birinci Ayak yarışmalarında birincilik kupasını kaldırdı.
Datça Surf Kamp Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyon 3 gün sürerken Bodrum Belediyesi Bodrumspor adına katıldığı ilk turnuvadan birincilikle ayrılan Dünya İkincisi Lena Erdil hedefinin Dünya birincisi olmak olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Türkiye Windsurf Liginin ilk ayağini tamamladık. Bu güzel ilk etapta liderliğimi 3 gün boyunca sürdürebildiğim için ve Bodrum’a birincilik kupamla döndüğüm için ayrıca çok mutluyum. Fulya Ünlü ve özellikle Çağla Kubat’a çok tebrikler, bebek sonrası hiç ara vermeden bir sene içinde eski formuna geri dönüp yarışlarımıza tekrar heyecan kattı. Daha da heyecanlı yarışlar bizi bekliyor.
Lena Erdil 3 hafta sonra İzmir’in Urla ilçesinde gerçekleştirilecek Türkiye Windsurf ve Kiteboard Ligi ikinci ayak yarışlarına katılacak.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest