lena21-26 Temmuz tarihleri arasında Almanya’nın Sylt bölgesinde gerçekleştirilen 2015 IFCA (International Funboard Class Association) Dünya Sörf Şampiyonası’nda Bodrumsporlu Lena Aylin Erdil birinci oldu.

17 ülkeden 90 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda 26 yaşındaki Lena Aylin Erdil kadınlar arasında şampiyon olarak dünyanın en hızlı sporcularından biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Dünyanın önde gelen kadın sörfçüleri arasında yer alan Erdil’in en son başarıları arasında; 2014 yılında  PWA dünya kupasında ikincilik ve Türkiye şampiyonlukları bulunuyor.

Son katıldığı şampiyonadan da birincilikle ayrılan Erdil şunları söyledi:

“Almanya’nın Sylt Adası’nda sonlanan IFCA Slalom Dünya Şampiyonası’nda bayanlar kategorisinde birinci oldum. Uzun senelerdir katıldığım bu organizasyonun bu şampiyonasında da sonunda birinci olmak çok keyifli oldu. Geçen sene bu organizasyon Azore Adaları’nda yapılmıştı ve ikinci olarak bitirmiştim. Bu sene podyumun en üst basamağına çıkmak benim için bir hayalin gerçek olması demek. ‘IFCA Women Champion’ ünvanını kazandığım için çok mutluyum ve gururla bu haberimi sizinle paylaşıyorum. Şampiyonanın 7 yarışından 6’sını kazanarak 9 ülkeden 10 bayan sporcunun katıldığı bu yarışmayı böyle açık ara kazanmam kendime özgüvenimi daha da arttırdı ve bundan sonraki yarışmalarımda da bu başarılarımı aynı şekilde sürdürmek için elimden geleni yapacağım.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest