behcet-saatcidan-ak-parti-ve-chpye-ziyaret_5211_dhaphoto1Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 1 Kasım seçimlerinin ardından Ak Parti ve CHP ilçe başkanlıklarına tebrik ziyaretinde bulundu.

İlk olarak CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Behçet Saatcı ve beraberindekileri, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve partililer karşıladı. Başkan Saatcı, halkın iradesine büyük saygı duyduklarını belirterek, 5 Haziran ve 1 Kasım tarihleri arasındaki süreçte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gösterdiği beyefendilik ve kibarlığı takdir ettiğini söyledi. Bu ılımlı siyasetin nabzı yüksek olan 1 Kasım seçimlerinde sağduyunun hakim olmasında önemli bir etken olduğunu belirten Başkan Saatcı, bu tavrın seçimlerin olaysız geçmesinde etkili olduğunu kaydetti. Sandığa saygı duyulması gerektiğini aktaran Başkan Saatcı, “Siyaset uzun soluklu bir yolculuk. ‘Halk bize neden oy vermedi?’ sorusuna muhalefet partilerin cevap bulması gerek” dedi.

Türkiye’ye nazaran Muğla ve Fethiye’de oy artışına dikkati çeken CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Fethiye’de oyumuzu 3 bin civarında arttırdık. Sonuçlara bakınca Fethiye’de de MHP’nin bir önceki seçimde aldığı oyların AKP’ye doğru gittiğini görüyoruz. Başkanımız Behçet Saatcı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, bundan sonra da mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, özellikle bu mücadeleyi mecliste vereceklerini kaydetti. Karakter olarak kendisini en çok rahatsız eden şeyin kibir olduğunu vurgulayan Aldan, önümüzdeki dönemde TBMM’de en çok kibre karşı mücadele içinde olacaklarını düşündüğünü söyledi.

behcet-saatcidan-ak-parti-ve-chpye-ziyaret_5211_dhaphoto4AK PARTİ ZİYARETİ

Başkan Saatcı ve beraberindekiler daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığı’na geçti. Burada da Muğla Milletvekili Hasan Özyer, İlçe Başkanı Kadir Saruhan, Ak Partili meclis üyeleri ile partililerin karşıladığı Başkan Saatcı, “Ülkemizde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne gönül vermiş herkesi, bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Ben içi dışı bir insanım. Bana seçim öncesi sorulduğunda yüzde 42 ila 44 arasında bir oy beklentim olduğunu söylüyordum. Tüm kamuoyu araştırma şirketlerinin de tespiti bu yöndeydi. Millet öyle bir sonuç çıkardı ki ben dahil herkes ters köşe oldu. Herkes milletin kestiği yerden yiyecek. Sandığın iradesine herkes saygı gösterecek. Ben sadece tebrik için buradayım. Fethiye’nin dertlerini konuşmayacağım. Çünkü artık sokaktaki vatandaşa bile sorsak, Fethiye’nin sorunlarını anlatır. Sayın Davutoğlu’nun Anadolu erenlerinden bir tanesi olan Mevlana’nın camisinde iki rekat şükür namazı kıldıktan sonra Konya Meydanı’nda yapmış olduğu konuşmaya ben çok önem verdim. Bu konuşma diğer balkon konuşmaları gibi değildi. ‘Ne olursan ol, gel’ diyen Mevlana’nın gözetiminde ifade ettiği birlik ve beraberlik mesajlarının hayata geçeceği konusunda hiçbir tereddüttüm yok. Seçim başarınızı canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Saatcı ve beraberindeki meclis üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Saruhan “Fethiye’nin sorunlarını milletvekillerimiz ve belediye başkanımızla parti ayrımı yapmaksızın, sadece 49′un değil, yüzde 100′ün iktidarı olarak görüp, hizmetleri bu doğrultuda yapacağız” dedi.

“FETHİYE BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK VERDİM”

Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer ise şöyle dedi:

“Seçim sırasında Muğla’nın ilçelerinde gezerken, iktidar partisi belediyelerine iktidardan çok destek gittiği için hizmet yaptıklarını, diğer partili belediyelerin ise çok hizmet yapmadığını vatandaş dile getiriyordu. Ben bu soruları soran vatandaşlarımıza, Fethiye Belediyesi’ni ve nezdinde Behçet Saatcı’yı örnek gösterdim. Fethiye Belediyesi iktidar partisine bağlı bir belediye değil. Ancak Fethiye’nin ne noktaya geldiğini, Behçet Saatcı’nın nasıl hizmetler yaptığını hep birlikte görüyoruz. Fethiye ile ilgili yapacağımız çok iş var. Hiçbir zaman parti ayrımı yapmadım. Hep birlikte Fethiye’yi ve Muğla’yı kalkındıracağız.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest