orcun-munyas-cenaze-(2)Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitiren sivil memur 25 yaşındaki Orçun Munyas’ın cenazesi uçakla Dalaman Havalimanı’na, buradan da araç konvoyu eşliğinde Fethiye’nin Taşyaka Mahallesi’ndeki baba evine getirildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanlığı’nda görevli olan Munyas için evde helallik alındı.

Cenazeyle birlikte Ankara’dan gelen baba Mehmet, anne Gürsel, kız kardeşi Elif Munyas, evin önünde tabuta sarılarak ağladı. Munyas’ın kardeşi Elif, “Ben seni Ankara’dan böyle mi getirecektim. Kardeşimi götürmeyin” diye gözyaşı döktü. Munyas’ın tabutuna çok sevdiği sümbül çiçeği atıldı.

Helallik alınmasının ardından Munyas’ın Türk bayrağına sarılı tabutu askerlerin omuzlarında Taşyaka Şehir Mezarlığı’na getirildi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı cenaze törenine Muğla Valisi Amir Çiçek, Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper, Muğla Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan ve Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya da katıldı. Baba Mehmet Munyas cenazede Vali Amir Çiçek ile birlikte saf tuttu. Cenaze töreninin ardından Orçun Munyas’ın cenazesi toprağa verildi. Munyas’ın annesi, babası ve kız kardeşi de mezarına avuçlarıyla toprak attı.

“Vatan- bayrak düşmanı dün vardı, bugün de var”

Cenaze çıkışında, gazetecilerin dün akşam Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalanan 3 kişiye ilişkin sorusunu yanıtlayan Vali Amir Çiçek, şöyle dedi:

“Ülkemize kastedenler, vatanımızı bölmek isteyenler amacına hiçbir zaman ulaşamayacak. Tüm milletimiz başı sağ olsun, yaralılarımız da inşallah en kısa sürede sağlıklarına kavuşur. Vatan, bayrak düşmanı dün vardı, bugün de var. Biz ayaktayız. Polisimiz, jandarmamız eylem yapma girişiminde bulunanlara fırsat vermiyor. Eylem yapma hazırlığındayken operasyon yapıldı ve yakalandılar. Şu an savcılıkta tahkikatı yapılıyor. Şu an soruşturma aşamasında olduğu için bir açıklama yapamıyorum. Soruşturma bittikten sonra detaylar ortaya çıkacak. Hiçbir yerde emellerine ulaşamayacaklar. Nerede olurlarsa olsunlar. Muğla’da da halkımız sağduyulu. Ama bir eylem yapmaya kalkarlarsa emniyetimizin, jandarmamızın gücüyle üstesinden geliriz. Bütün Muğlalılara ve milletimize sağduyulu olduğu sürece bunlar bir şey yapamaz.”

Vali Çiçek, yakalananların terör bağlantısının sorulması üzerine ise soruşturma devam ettiği için konuyla ilgili detaylı bilgi veremeyeceğini kaydetti. Vali Çiçek, daha sonra başsağlığı için Orçun Munyas’ın evine gitti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest