sanata-engel-yok-_3532_dhaphoto4Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle kurulan Sevgi Sanat Atölyesi’nde engelli gençlerin yaptıkları eserler Dibeklihan Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde açılan ilk sergide beğeniye sunuldu.

Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile 5 ay önce kurulan Sevgi Sanat Atölyesi’nde el sanatları eğitmeni Hilal Karakaş önderliğinde 9 engelli öğrencinin, dekoratif özgün el sanatları alanında 461 ürününden oluşan serginin açılışına, CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve eşi Hülya Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Belediye Meclis Üyeleri ve engelli gençlerin aileleri ile sanatseverler katıldı. Açılışta konuşan eğitmen Karakaş “Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi’nde öğrencilerimize 5 aydır el sanatları eğitimi veriyoruz. Bu atölyeyi açmadan önce iki amacımız vardı: engelli dostlarımızı sosyalleştirmek, neler yapabildiklerini kendilerine göstermek ve Bodrum Yarımadası’ndaki engelli kardeşlerimizi kaynaştırarak tek bir çatı altında toplayabilmekti. Açtığımız bu sergi ile hedeflerimize ulaştığımızı görüyoruz, destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

sanata-engel-yok-_3532_dhaphoto2Engelli öğrencilerin emekleriyle oluşturulan sergiyi eşi ile birlikte gezen Başkan Kocadon ise olanak verildiğinde engelli gençlerin harikalar yaratabileceğini söyleyerek “Siz güzel aydınlık insanlara, bu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Önemli olan mücadele etme ruhumuzu asla yitirmemektir. Yenilgiler pes edince gelir. Belediye başkanı olarak her zaman her türlü desteği vermeyi sürdüreceğim” dedi.

Sergi 26 Ekim tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest