gemiBahama bayraklı yolcu gemisi “Seabourn Odyssey”, Avustralya, Belçika, İngiliz ve ABD uyruklu 443 turist ve 343 personeli ile Bodrum’a geldi.

Yunanistan’dan gelen Bahamalar bandıralı 198 metre uzunluğundaki kruvaziyer, sabah saatlerinde Paşatarlası’ndaki gemi yanaşma iskelesine yanaşırken, gemiden inen turistler, Paşatarlası, Kumbahçe ve Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde yürüyüş ve alışveriş yaparken, bol bol da fotoğraf çektiler. Bodrum Kalesi’ni de gezen turistlerden bazıları ise Paşatarlası ve Kumbahçe sahilinde deniz keyfi yaşadı.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da ‘Seabourn Odyssey’in bu sezon Bodrum’a gelen 3′üncü yolcu gemisi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Sezon boyunca 100′e yakın yolcu gemisinin Bodrum’a gelmesini bekliyoruz. Bu Bodrum ekonomisine büyük bir katkıdır. Bu sektörün turizme nasıl katkı sağladığını hep birlikte görüyoruz. Bodrum için yaptığımız tanıtımların yavaş yavaş göstergesi. Türkiye ve Dünya’nın gündeminde kalan tek Bodrum. Bu isminin marka değeri taşıması hem yerel yöneticilerin ve sivil toplum örgütlerinin birlik beraberlik içinde olmasıdır. Duyarlı yatırımcı arkadaşların da desteğiyle Bodrum’a turist çekmek çok daha kolay oluyor.”
Akşam saat 18.00’a kadar Bodrum’da kalacak geminin daha sonra Kuşadası’na hareket edeceği öğrenildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest