sehitler-3Muğla’da şehit yakını ve gaziye devlet övünç madalyası verildi. Valilik Özer Türk Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene Vali Çiçek’in yanı sıra İl Jandarma Alay Komutan Vekili Albay Nejdet Koparan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat, Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cihat Yaycı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Törende konuşan Vali Çiçek, “Sizlerle böyle anlamlı bir törende bir araya gelmekten şeref duyuyorum. Bugün Türk milletinin aziz varlığı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ebediyen hür ve bağımsız yaşaması uğruna mübarek vatan topraklarına kanını akıtmış şehitlerimizin ve gazilerimizin muhterem ailelerine ve kendilerine Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih olunan devlet övünç madalyalarının takdimi nedeniyle birlikteyiz” dedi.
Şehitlerimizin gönüllerde ölümsüzleşen cesaret, fedakârlık ve feragat timsali kişiler olduğunu dile getiren Vali Çiçek, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için en değerli varlıkları olan canlarını feda eden evlatlarımızın yakınlarına ve kahraman gazilerimize Cumhurbaşkanımız adına devlet övünç madalyaları sunmak, onların şahsında tüm şehit ve gazilerimizi anmak için bu anlamlı tören düzenlenmiştir. ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ diyen bu şanlı milletin var oluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığını, olamayacağını tüm dünyaya gösteren şehidimiz Piyade Yüzbaşı Barış Kırıcı’nın babası Hayri Kırıcı’ya ve gazimiz Jandarma Uzman Çavuş Ercan Akkurt’a Devlet Övünç Madalyalarını takdim edeceğiz. Bu madalyaları vermek bizler için onurdur” dedi.
Törende yaptığı konuşmanın ardından Vali Çiçek, Şehit Piyade Yüzbaşı Barış Kırıcı’nın babası Hayri Kırıcı ve Gazi Jandarma Uzman Çavuş Ercan Akkurt’a Devlet Övünç Madalyası takdim etti.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest