sehit-cocuklarina-tablet-ve-dizustu-bilgisayar-_3172_dhaphoto1“Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi” Projesi kapsamında Muğla’daki şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek’in katılımı ile Menteşe Öğretmenevi’nde düzenlenen kahvaltı programında Menteşe, Fethiye, Dalaman, Datça, Milas, Bodrum ve Yatağan ilçelerinde ikamet eden 13 şehit çocuğuna Halk Bankası’nın sponsorluğunda tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtıldı. Törene Çiçek çiftinin yanı sıra, Muğla İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Vali Yardımcısı Salih Gürhan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürü Ali Akkuzu, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş ile şehit aileleri katıldı.

Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak’ın yemek duasından sonra yaptığı konuşmada Ankara’da meydana gelen elim olayda hayatını kaybeden vatandaşları ve vatanın bütünlüğü için can veren şehitlerimizi rahmetle anan Vali Çiçek, şehitlerin emaneti olan vatanı 7′den 77′ye herkesin koruması gerektiğine dikkat çekti. Ülkedeki birlik ve beraberliğin bozulmaması, hainlere fırsat verilmemesi için çocukların iyi eğitim alması, milli ekonominin güçlenmesi için topyekün çalışılması gerektiğine vurgu yapan Vali, şehitlerin emanetine sahip çıkarak devletin gücünün korunacağını belirtti. Vali Çiçek, “Bu vatan için her zaman varım diyen vatandaşlarımız var. Ülke olarak bugün de biriz yarın da bir olacağız. Vatanımızın birliğini, bütünlüğü, kardeşliğini sağlamak, güçlü devlet olmak için çaba sarf etmek hepimizin görevi” dedi.

Konuşmaların ardından tablet ve dizüstü bilgisayarlar protokol üyeleri tarafından şehit çocuklarına verildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest