konacik-sanayi-sitesi-(1)Bodrum’daki Konacık Sanayi Sitesi esnafı, artan terör olaylarını bir günlüğüne kepenk kapatarak protesto etti.

Son günlerde gelen şehit haberlerinin artmasına, Bodrum’un Konacık Mahallesi’ndeki sanayi sitesinden de tepki geldi. Konacık Sanayi Sitesi (KONSAN) bünyesinde bulunan 172 işletme kepenk kapatma kararı aldı. Bine yakın kişinin çalıştığı KONSAN’da, sabah saatlerinde, anma töreni düzenlendi. İstiklal Marşı okuyup, saygı duruşunda bulunan kalabalık, ardından kepenk kapattı. Bazı işletmelerin üzerine “Vatan evlatlarımız kalleşçe kanlı pusularda şehit düşerken, yas nedeniyle kapalıyız. Büyük Türk Milleti’nin başı sağ olsun” yazılı pankart asıldı.

KONSAN 2. Başkanı Ebubekir Akhan, yaşanan terör olayları sonrasında, şehit ailelerinin acısını paylaşmak amacıyla böyle bir karar aldıklarını ebubekir-akhanbelirterek, “KONSAN yönetimi ve işletme sahibi arkadaşlarımızla ortak bir karar aldık. Kan dökülen bu zamanda, bir tepki gösterebilmek amacıyla karar aldık. Sabah saatlerinde, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuduk. Milletçe tek yürek olarak, şehit ailelerinin yanında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı, duyarsız olmadığımızı vurgulamak amacıyla böyle bir eylem yaptık” dedi.

Haber: DHA- Bodrum – Nilüfer Demir

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest