seydikemer-yaylalarda-parke-calismalari-(4)Seydikemer Belediyesi tarafından başlatılan kilit parke çalışmaları Seydikemer merkezinden sonra Bekçiler, Çaltılar, Doğanlar, Kayabaş ve Çobanisa gibi yayla mahallelerde başladı.

Sahil kesimlerinde başlayan kilit parke çalışmaları, havaların ısınmasıyla birlikte yayla bölgelerinde de başlatıldı. Seydikemer Belediyesi’nce bütün mahalleleri kapsayan kilit parke çalışmaları kapsamında sıra Bekçiler ve çevresindeki mahallelere geldi. Bekçiler Mahallesi’ndeki eski köy yolunun tamamını kilit parke ile kaplayan Seydikemer Belediyesi, çalışmalar kapsamında Çaltılar, Doğanlar ve Kayabaş Mahallelerinde muhtelif sokakları kilit parke ile kaplıyor. Çaltılar ve Doğanlar’daki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Kayabaş’ta da muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelerek kilit parke yapılacak sokaklarla ilgili vatandaşların görüşlerini dinledi. Başkan Yardımcısı Karakuş, toprak yapısının biraz daha kurumasının ardından yayla bölgesindeki stabilize yolların da bakıma alınacağını belirtti.

Kilit parke yapımı ile ilgili 3’üncü ihalesini de geçtiğimiz günlerde yapan Seydikemer Belediyesi 61 Mahallenin tümünde de kilit parke çalışması yapmayı planlıyor. Kilit parke çalışmaları halen Kayabaş, Çaltılar, Doğanlar, Çatak ve Bağlıağaç olmak üzeri 5 mahallede birden devam ediyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest