mugla-(3)07.12.2014 Pazar günü Muğla Atatürk Stadı’nda Muğlaspor’un B.B. Bodrumspor’a 2-0 mağlup olduğu karşılaşma sırasında ve sonrasında Muğlasporlu taraftarların çıkarttığı olaylar nedeniyle Muğlaspor’a 1 maç seyircisiz oynama cezası ile birlikte 1500 Türk Lirası para cezası verildi.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun 22.12.2014 Tarih ve 45 sayılı toplantısında almış olduğu  kararlar doğrultusunda TFF’nin internet sitesinde yer alan AFDK kararları listesinde 11’inci madde şu şekilde:

“l l-Muğla Spor Klb. hakkında; 07.12.2014 tarihinde oynanan Muğla Spor-Bodrum Bld.Bodrum Spor BAL müsabakasında çıkan saha olayları nedeniyle 1 maç seyircisiz oynamacezası ile birlikte 1.500.-TL. para cezası verilmesine”

Maçta Neler Olmuştu?

Muğlaspor ile Bodrumspor arasında oynanan karşılaşma sırasında bazı Muğlasporlu taraftar gruplarından Bodrumsporlu taraftarlara uzun süre küfürlü tezahüratta bulunulmuş ve taşlar atılmıştı. B.B. Bodrumspor’un 2-0 kazandığı karşılaşmanın bitiş düdüğü ile iyice öfkelenen Muğlasporlu taraftarlar hakem ve B.B. Bodrumsporlu futbolculara pet şişe ve kırdıkları koltukları fırlatıp, maçta yoğun güvenlik önlemleri alan emniyet personeline de zor anlar yaşatmışlardı.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest