kurtalan-ekspresPop müziğin unutulmaz ismi Seyyal Taner ile Kurtalan Ekspres, Bodrum’da bir barda birlikte konser verdi. Sevilen parçaları seslendiren Seyyal Taner ve Kurtalan Ekspres’in performansı beğenildi.

Bodrum’da bir eğlence mekanında iki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Barış Manço’nun 1972 yılında kurduğu Kurtalan Ekspres sahneye çıktı. İkinci bölümde ise Seyyal Taner, grubun eşliğinde ‘Naciye’ şarkısıyla konserine başladı. Barış Manço’nun ‘Yaz dostum’, ‘Can bedenden çıkmayınca’ şarkılarıyla konseri sürdüren Seyyal Taner ile Kurtalan Ekspres davetlileri coşturdu.

“Albüm Hazırlıkları Sürüyor”

Sahne öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlarken çok heyecanlı olduğunu söyleyen Seyyal Taner, “Çünkü müzik yolculuğumdaki en önemli müzisyen arkadaşlarımla sahne alıyorum. Bodrum’da olmak da heyecan verici. Geçen yılların önemli bir kısmını Bodrum’da yazdığım şarkılarla geçirdim” dedi.

Kurtalan Ekspres ile albüm hazırlığı yaptıklarını anlatan Seyyal Taner, “Bize ait melodilerin olduğu ama daha evrensel bir şey olmasını istiyoruz. Bugüne kadar yapılan Folk Rock türün biraz daha evrensel olanının üzerinde çalışıyoruz. Herhalde yaza doğru 2-3 parçayı hazırlamış olacağız. Ondan sonra peşi sıra şarkılar gelecek. Ekim’de de albüm hazır olmuş olur” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest