hamdi-topcuogluBodrum’da yaşayan yazar ve eski Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu’nun şiirlerinin tablo olduğu “Billursular” isimli şiirli resim sergisi büyük ilgi gördü.

Bodrum’da Oasis AVM’deki Sümbül Sokak’ta eski Kent Konseyi Başkanı ve yazar Hamdi Topçuoğlu’nun 45 şiirini tablo haline getiren Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğrencilerinin yer aldığı Billursular isimli sergi büyük ilgi gördü. 45 eserin yar aldığı serginin açılışını Hamdi Topçuoğlu, Oasis AVM Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Vardar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Turgut, Grafik Bölüm Başkanı Prof. Ömür Timuçin Tam, öğretim görevlisi Coşkun Türk, ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı ve öğrencilerle birlikte yaptı.

Öğrencilerin şiirleri tipografik stilde resime dönüştürdüğü sergide şiirlerin görsel şölen oluşturduğunu belirten Topçuoğlu “Söz ve çizginin buluşması ile ortaya çıkan bu sergi birlikte çalışmanın bir sonucu ve en iyi örneklerinden biri olduğu gibi gençlik haftasını yine gençlerin oluşturduğu bir sergi ile açmanın heyecanını yaşıyoruz. Gençlerin büyük emeğinin olduğu serginin geliri, çocuklara ve gençlere aktarılacak” dedi. Şiirlerin üniversiteli öğrencilerin gitarı ile süslediği açılışta Topçuoğlu, ayrıca Genç Mektuplar isimli kitabını imzaladı. ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Saraçbaşı, Topçuoğlu’na teşekkür belgesi vererek katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sergi 21 Mayıs tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest