satrancMuğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu 9 yaşındaki Sıla Eylül Türkoğlu, Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası ve Ankara’da düzenlenen Küçükler Milli Takım Kampı’nda aldığı başarılı sonuçlarla milli takıma seçildi.

24 Haziran-2 Temmuz 2015 tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sıla Eylül Türkoğlu Türkiye’yi ve Muğla’yı temsil edecek.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, katıldığı turnuvalarda göstermiş olduğu başarılı sonuçlarla Milli Takıma seçilen Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sıla Eylül Türkoğlu’na Konya’da düzenlenecek Avrupa Okullar Satranç Turnuvası’nda başarılar diledi. Başkan Gürün; “Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcusu Sıla Eylül Türkoğlu, Antalya ve Ankara’da katıldığı turnuvalarda başarılı sonuçlar alarak bizleri gururlandırdığı gibi Milli Takım’a seçilme başarısı gösterdi. Uluslararası bir turnuvada ülkemizi ve Muğla’mızı başarı ile temsil edeceğine inanıyor, ailesine ve hocalarına Sıla’daki emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest