soba-yangin-(6)Fethiye’de, sobayı tutuşturmak için benzin kullanan şahıs ve evde birlikte olduğu arkadaşı çıkan yangında ölümden son anda kurtuldu.

Fethiye’nin Tuzla Mahallesi Alirıza Aka Caddesi’nde 3 katlı evin zemin katında kiracı olarak oturan Mustafa Pehlivan oturma odasında sobayı yaktıktan sonra arızalanan bilgisayarını tamir ederken sobadan sıçrayan kıvılcım neticesinde ev bir anda aley topuna döndü. Saat 21.00 sıralarında çıkan yangını itfaiye gelinceye kadar kendi imkanları ile söndürmeye çalışan Mustafa Pehlivan yangında neredeyse yanıyordu. Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye itfaiye birim amirliği ekiplerinin çabasıyla kısa sürede müdahale edilen yangın diğer katlara sıçramadan söndürüldü.

Yangın çıktığı anda mahalle sakinleri büyük telaş yaşarken kiracı olarak evde oturan Mustafa Pehlivan alevlerin arasında yangını söndürmeye çalışınca hafif şekilde yandı. Mahalle sakinleri Mustafa Pehlivan’a bağırarak içeriden çıkmasını istedi. Yangın itfaiyenin çabalarıyla söndürülürken Fethiye Emniyet Müdürlüğü Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Olay yerine çağrılan 112 acil ambulansta tedavi edilen Mustafa Pehlivan ayakta tedavi gördü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest