soforlerodasibasinaciklama-3Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aytekin Çanakcı, yönetim kurulu olarak 9 Şubat’ta seçim kararı aldıklarını söyledi. Bodrum Maya Otel’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısı ile seçim tarihini açıklayan başkan Çanakcı, seçimlerde oda yönetimine yeniden aday olduklarını söyledi.

Başkan Çanakcı düzenlenen basın toplantısında yönetim olarak 2010 yılından bu yana vermiş oldukları 21 sözün 20 tanesini yerine getirdiklerini belirterek şunları söyledi: “14 Mart 2010 yılında Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına aday olduğumda siz değerli basın mensuplarına kentimiz ve esnafımızın daha iyi hizmet alabilmesi için bir takım sözler vermiştik. Verdiğimiz hizmet sözlerini gece-gündüz çalışarak yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyim. Kıymetli şoför esnafımızın Bodrum’dan Muğla’ya kadar her zaman emirlerinde olduk. Sıkıntısı olan, yolda kalan kıymetli esnafımızın tüm problemlerini çözmek için yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarımla beraber her zaman yanlarında olduk ve bundan sonra da aynı görev aşkıyla beraber olacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana, esnafımıza verdiğimiz sözleri tutmakla kalmadık, kendimizi daha da geliştirerek esnafımız için birçok başarıya da imza attık. Geçtiğimiz dört yıl içerisinde söz verdiklerimizi yerine getirdik. Geçmişten gelen oda tecrübem sayesinde daha önceki başkanlarımızın tutum ve davranışlarını görerek daha iyi bir yönetim anlayışıyla esnafımıza dört yıldır hizmet vermekteyiz.

soforlerodasibasinaciklama-1“Ambulans ve Oto Kurtarıcıyı Esnafımız İçin Ücretsiz Yaptık”

Görev süresince birçok ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Çanakcı sözlerine şöyle devam etti: “Başkanlık görevi tarafımıza teslim edilmeden önce, esnafımıza söz verdiğimiz gibi hizmet karşılığını kaldırdık, evrak ücreti almadık, ‘alo korsan ihbar hattı’nı kurduk, akaryakıt istasyonlarıyla anlaşarak akaryakıtta, oto yedek parça satan esnaflarla anlaşarak yedek parçada, lastikte, aküde, özel hastanelerle anlaşarak sağlık sektöründe indirim sağladık. Oda aidatlarını kredi kartıyla ödeme ve taksitlendirme imkanı getirdik. Ambulans ve oto kurtarıcıyı esnafımız için ücretsiz yaptık, yeni araç alımlarında filo indirimi sağladık, şeffaf oda sistemini benimseyerek esnafımızı sık sık ziyaret edip herkesi dinledik ve çözümler ürettik. Resmi kurum ve kuruluşlarla uyumlu çalışarak, esnafımızın prestijini artırıp mağduriyetini giderdik, servisleri tek çatı altında toplayarak tek yumruk olarak çalışmasına aracı olduk, yılda ortalama 60 denetim yapıp, göreve geldiğimizden bu yana yaklaşık 240 denetlemeye imza attık”.

soforlerodasibasinaciklama-6“430 Bin Liralık Borcu Ödedik”

Aytekin Çanakcı geçmişten kalan 430 bin liralık borcu ödediklerini belirterek “ İkinci çekiciyi esnafımızın hizmetine sunduk. Üyelerimize özel hastanelerde ücretsiz göz muayenesi yaptırdık. Hakkın rahmetine kavuşan üyelerimizi anmak için lokma döktürüp dağıttık, erzak kolileri hazırlayıp, Ramazan ayında esnafımızın çevresindeki ihtiyaç sahiplerine, esnafımızla beraber ulaştırdık, bütçemiz dahilinde yarımadamızdaki başarılı sporculara sponsor olduk, bugüne kadar yapılamayan oda üyelerinin çocukları için burs imkanı sağladık, odamıza taksimetre bayiliği alarak taksici esnafımızı daha uygun fiyat ve modern taksimetrelerle tanıştırdık,esnafımızın göz sağlığını korumak için gözlükçülerle %40’a varan indirimler yaptırdık, servisleri turizmde çalıştırdık, bankalarla anlaşmalar yapıp, üyelerimizin düşük faizli kredi kullanımını kolaylaştırdık. Şoför esnafımızın acı ve tatlı gününde elimizden geldiğince yanında bulunduk” dedi.

soforlerodasibasinaciklama-5“Çok Kapsamlı Bir Hizmet Binamız Olacak”

Yeni dönemde seçildikleri takdirde Şoförler Odası altında kendi hizmet binalarını yapacaklarını söyleyen Çanakcı “Yapacaklarımız arasında alacağımız kendimize ait arazi üzerinde şoför esnafının tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği kapalı alan içerisinde konferans salonu, idari büro, düğün salonu, restoran, misafirhanenin olacağı, dış alanda ise benzinliği ve bakım servislerinin olacağı bir hizmet binası yapma düşüncesindeyiz.
Üzerimize aldığımız sorumluluğu bilerek esnafımızı hiçbir zaman unutmadık. Çünkü bu bizim insanlık ve sorumluluk anlayışımızdır. Bodrumumuza hizmet etmenin onur ve mutluluğunu duyarak hemşehrilerimizin ve vefalı gönül dostu şoför esnafımızın desteklerine ve güvenine inanarak yeniden aday oldum” dedi.

soforlerodasibasinaciklama-2

Haber: Mehmet Can Meral

Paylaş
  • gplus
  • pinterest