sokakta-buldugu-2-bin-dolari-polise-teslim-etti-_7586_dhaphoto1Bodrum’a tatile gelen sağlık memuru sokakta bulduğu 2 bin Doları polise teslim etti.

İzmir Aliağa Cezaevi’nde sağlık memuru olarak çalışan 22 yaşındaki Gürkan Bolelli, dört gün önce tatil için Bodrum’a geldi. Cafer Paşa Caddesi’nde geçen Salı akşam saatlerinde dolaşırken yerde bulduğu poşetin içine baktığında 2 bin dolar olduğunu gördü. Belediye Meydanı’ndaki polislerin yanına giden Bolelli, bulduğu parayı tutanak ile polise teslim etti.

Sekiz ay önce göreve başladığını ve kısıtlı bütçe ile tatile çıktığını belirten Bolelli, “Tatil için Bodrum’a geldim. Yolda yürürken naylon poşet içinde yola düşürülmüş para gördüm. Emin olmak için poşeti açtım. İçinde para olduğunu görünce hemen polisi aradım. Bizler memur olarak zor şartlarda çalışıyoruz. İnsanlık namına paraya dokunmadım ve polis memurlarına teslim ettim. Düşüren inşallah emniyete başvurup parasını alabilir” dedi.

Olay yerine gelen Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri duyarlı davranışından dolayı sağlık memuru Bolelli’ye teşekkür ederek para sayıldı. 2 bin Dolar zabıt tutularak teslim alındı. Öte yandan düşürülen paranın Suriyeli sığınmacılara ait olabileceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest