yardim-eliFethiye Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü, evlendirme programı sayesinde yuva kurduktan sonra sokakta kalan iki çocuklu aileye sahip çıktı.

Beş yıl önce sanatçı Mahmut Tuncer’in programında evlenen ancak evlendikten sonra bir türlü yüzü gülmeyen Erdem Fedakar, parasızlıktan yaklaşık bir ay önce Fethiye sığınma evine yerleşen eşi ve iki kızını alıp İstanbul’dan kendilerini davet eden kadının yanına gitti. Ancak bu kadın Erdem Fedakar’ın telefonlarına bakmayıp bir de kapatınca 13 milyonluk kentte ortada kaldı. Ne yapacağını şaşıran Erdem Fedekar, eşi ve iki çocuğu ile tekrar Fethiye’ye döndü. Fethiye Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü İsa Eseoğlu aileye sahip çıktı.
Hatice Fedakar (29) ile Dilanur (2) ve Emine Nisa (3) tekrar kadın sığınma evinde misafir edilmeye başlanırken, Erdem Fedakar için de iş bulabilmesi için Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından destek alınıyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan bazı haberlerde dizilerde yardımcı oyuncu olarak rol aldığını söyleyen Erdem Fedakar, eşi ve çocuklarıyla zor durumda olduğunu, devletin yardım elini uzatmasını beklediğini söylemişti. Ailelerinin evlenmelerine karşı çıkması ve maddi imkansızlık yüzünden 2011 yılında sanatçı Mahmut Tuncer’in programında evlenerek dünya evine giren Kahramanmaraşlı Erdem (30)- Hatice Fedakar (29) çiftinin peşini talihsizlik bir türlü bırakmamıştı. Evlendikten sonra kıt kanaat geçinmeye çalışan çift, iki kız çocuklarının dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı. Ancak aradan geçen zamanda baba Erdem Fedakar’ın işsiz kalması ile zor günler geçirmeye başlayan çift, bir müddet mescitte ve parklarda yaşamaya başladı. Bir türlü dikiş tutturamadığını söyleyen talihsiz baba, çocuklarının geçimini sağlamak için böbreğini satmak istedi. Parasızlık bir müddet sonra aile bütünlüğünü bozmaya başlayınca 29 yaşındaki Hatice Fedakar 1 ay önce kayınvalidesiyle tartışarak kızları 2 yaşındaki Dilara Nur ve 3 yaşındaki Emine Nisa’yı alarak önce Kahramanmaraş, Sivas, İzmir en sonunda Fethiye sığınma evine yerleşmişti. Baba Fedakar, iş bulamayınca Marmaris’te otogar ve parklarda yatıp kalkmaya başladı. Kendisi ile ilgili çıkan haberler üzerine İstanbul’dan bir kadın boş bir evi olduğunu, bu evde yaşayabileceklerini belirtip İstanbul’a gelmelerini istedi. Kadın sığınma evindeki eşi ve iki çocuğunu dilekçe vererek yanına alan Erdem Fedakar büyük zorluk içinde İstanbul’a gitti. Ancak kendisini çağıran kadın telefonlarına bakmayınca iki çocuğu ile ortada kaldı.
“Sadece Ben Sokaktaydım Şimdi Dört Kişi Kaldık”
Erdem Fedakar “Eşim ve iki çocuğum kadın sığınma evinde barınıyordu. Bize destek olacağını söyleyen ve İstanbul’a çağıran kadın ortada bırakınca şimdi 4 kişi sokakta kaldık. Eşimin kadın sığınma evinden ayrılması için dilekçe vermiştik. Bu ülkede bir Suriyeli vatandaşa bile yardım ediliyor ama bize edilmiyor. İş bulmaya çalışıyorum. Yabancı dil ve referans istiyorlar. Bir anlamda şehir şehir sürünmekten bıktım. Canıma mı kıyayım?”dedi. Hatice Fedakar da Kahramanmaraş’tan ayrılma nedenlerini anlatıp “Aileler yüzünden ayrıldık. Kayınvalidem beni istemedi. Çocukları yurda koymaya kalktılar. Babada kalsa anne, anne de kalsa baba sevgisizliği yaşayacaklardı, ben eşimden memnunum bir aile olmak istiyoruz”dedi.

Aile Ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü Sahip Çıktı

Erdem Fedakar ve eşinin iki çocuğu ile sokakta kaldığı haberini alan Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü İsa Eseoğlu sokakta geceleyen ailenin barınma ve diğer sorunlarını çözebilmek için ilçe müdürlüğüne götürdü. Hatice Fedakar ve iki çocuğu tekrar kadın sığınma evine yerleştirilirken Erdem Fedakar için Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile pansiyon temin edildi. İş konusunda da çözüm arandığı belirtildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest