sosyal-medya-uzerinden-ogrencilere-yardim-(2)Fethiye’de sosyal medya üzerinde öğrenciler yararına kurulan “Yardımseverler” grubu aracılığıyla 9 okulda yaklaşık 200 öğrenciye yardımda bulunuldu.

Sosyal paylaşım sitesinde gönüllülerin bir araya gelerek kurdukları Yardımseverler grubu öğrencilere yardımlarını sürdürüyorlar. Şu ana kadar 9 okulda ihtiyaç sahibi yaklaşık 200 öğrenciye bot ve yağmurluk yardımında bulunan gönüllüler, yine aynı okullarda yüzlerce kırtasiye paketleri dağıttılar. Grup yöneticileri yardımda bulunmak isteyen kişilerden para kabul etmezken, sadece öğrencilere dağıtılmak için kendilerine teslim edilen paketleri yine yardımseverlerle birlikte öğrencilere ulaştırıyorlar. Öğrencileri rencide etmemek adına yüzlerini göstermeden öğrencilerin fotoğrafını çekip “Yardımseverler” grubunda paylaşıyor.

Bugüne kadar Seydikemer İlçesi’nde bulunan Kıncılar Akbük Mahallesi Ortaokulu, Çaykenarı İlkokulu ve Ortaokulu, Kayadibi Şehit Er Feruz Zorlu İlkokulu ve Ortaokulu, Vali Ahmet Cemil Serhatlı İlkokulu ve Ortaokulu, Karadere ilkokulu, Çamurköy İlkokulu, Yaka Şehit Er Hurşit YEKEBAŞ İlkokulu, Sahil Ceylan lkokulu’na ulaşan “Yardımseverler” grubu 2014-15 ikinci döneminde de yardım kampanyalarına devam edeceklerini söylediler.

Grup adına bir açıklama yapan Yalçın Coşkun “Grubumuzun asla reklam yapma gibi bir düşüncesi yoktur. Hiçbir siyasi grup veya sivil toplum örgütüne de bağlı değildir. Her düşünceden arkadaşlarımız vardır. Sadece gönüllü arkadaşlarla beraber sosyal medya üzerinden bir grup kurduk. Grubumuzun amacı ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımda bulunmaktı. Bu grubumuz gittikçe büyüdü ve yardım sayıları da arttı. Güzel tarafı burada kimsenin kendi reklamı yapılması gibi bir düşüncesi olmuyor. Okullarımızda ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin listesi yayınlanıyor ve yardımseverler de bu ihtiyaçları karşılayarak bizlere teslim ediyor. İsteyen bütün gönüllü arkadaşlarımızla okullara giderek teslim ediyoruz. Herkesi bu güzel oluşuma davet ediyoruz” dedi.

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest