su-jetiBodrum’da, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 1. ayak yarışları ödül töreni ile sona erdi.

Şampiyon sporcu, yarış sırasında arkasından gelen ve düşerek kaza geçiren sporcu Özkan Piro için durup onu kurtararak daha büyük bir kazayı önlerken centilmenliğini herkese gösterdi. Yarış hakem heyeti bu yaşanan centilmen davranış üzerine aynı yarışı tekrarladı.
Yarışlar sırasında Ak Parti, MHP ve CHP milletvekili adayları, ilçe başkan ve yöneticileri de gelerek hem start verip hem de sporculara başarılar dilediler.
Milli Sporcu Ali Komşusu’nun flayboard ile şov yaparken Onuncu Yıl Marşı eşliğinde Türk Bayrağını açmasını, Kumbahçe Plajı’nı dolduran yüzlerce kişi ayağa kalkarak alkışladı.
Biri bayanlar kategorisi olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışlarda, milli sporcu Ali Komşusu 5 birincilik aldı.
Bodrum’un Kumbahçe sahilinde 2 gün süren ve 3’ü kadın 30 sporcunun katıldığı yarışlar ödül töreni ile sona erdi. Bayanlarda Şenay Vasfiye Cankur’un birinci olduğu yarışlarda standart jet 0-110 beygirde Atakan Atmaca, 180 beygir ve üzerinde Kahraman Aktaş birinci olurken, milli sporcu Ali Komşusu standart jet 111-179 beygir, Freestyle, Pro Open, TMF Kupası ve Flyboard’da birinci oldu. Kategorilerinden ilk üçe girenlere ödülleri Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, TMF As Başkanı Hamit Dizman, Belediye Meclis üyesi Mehmet Melengeç, Ticaret Odası Meclis Üyesi Zeyyat Aybey, Su Sporları Derneği Yöneticisi Arif Yılmaz, Cenk Sezgin ve organizasyon görevlileri tarafından verildi.
TMF As Başkanı Dizman, “İnşallah bir dahaki sene yine burada yarışırız. Gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederim. Bu spora ilgi her geçen gün artıyor. Daha önce 10-15 yarışçımız vardı şimdi 30 yarışçımız oldu” dedi.
Geçen yıl Sırbistan’da düzenlenen Balkan Şampiyonasında dereceleri bulunan ve Flyboard’da birincilik alan milli sporcu Komşusu ise amacının bu spora gönül verenlere örnek olmak ve daha iyi yerlere gelmelerini sağlamak olduğunu söyledi.
Türkiye Şampiyonası 1. Ayak yarışları Bodrum’da; Gençlik ve Spor Bakanlığı, TMF, Spor Toto, İddia, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, BODER, Bodrum Denizciler Derneği, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği, Karia Gezginleri Yürüyüş Grubu, Bodrum İki Teker Kulübü, Bodrum Scooter Kulübü, BODFAD, 911 Muğla Arama Kurtarma Derneği, Mobs Animasyon, Depo Enduro Racing Team, Alpha Ses Işık Sistemleri destekleri ile gerçekleştirildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest