suleyman-uslu-(1)Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkan Adayı Süleyman Uslu, Muğla İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıkladı.

1964 Muğla doğumlu, Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu, Harita-Kadastro Mühendisi, evli ve iki çocuk babası Cumhuriyet Halk Partili Süleyman Uslu, düzenlenecek olan CHP Muğla İl Kongresi öncesinde Muğla İl Başkanlığı için adaylık açıklamasında bulundu. CHP Muğla İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında Süleyman Uslu’ya; Parti Meclisi Üyesi Rana Bozkurt, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı, ilçe başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi son dönem il genel meclis üyeleri, geçmiş dönem milletvekillerinden Fevzi Topuz ve partililer eşlik etti.

suleyman-uslu-(2)Yaptığı basın açıklamasında aday olma sebebini iki önemli gerekçeyi sunarak ifade eden Süleyman Uslu, “Bugün burada il başkanı adaylığımı ve gerekçelerini sizlerle paylaşmak için bir aradayız. Ülkemizin yaşamakta olduğu zor süreç, hepimizin malumudur. Bu malumu, siz değerli ve bilinçli arkadaşlarıma tekrar etmenin de gereği yoktur. Adaylığımın iki önemli gerekçesinden biri, bu malumdan yola çıkarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkemize umut olabilmesini sağlamaya katkı koymaktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin umut olabilmesi için de tümüyle yenilenmiş ve çağdaş, demokratik bir tüzüğün, günün koşul ve ihtiyaçlarına cevap verecek ve partimizi %25’lerden yukarıya taşıyacak bir programın hayata geçirilmesi gerekmektedir.  Sayın genel başkanımızın kurultay gündemine ‘tüzük değişikliği’ maddesini koyması ve aldığımız bilgilere göre tüzüğümüzü tamamen değiştirme isteği, sanırım hepimizi heyecanlandırdı. Bu kongre ve kurultay süreci hepimiz için önemli bir fırsattır. Parti içi demokrasinin ve barışın tesis edilmesi için; yeni tüzükte yer alabilecek net tanımlı, tam demokratik, üyesinden kaygı duymayan, liyakat ve emek eksenli, çağdaş ve umut veren, gerçek sosyal demokrat ve sol, gerçek demokratik yapısıyla topluma güven veren bir CHP’nin oluşturulması sürecine Muğla olarak en yüksek ve nitelikli katkıyı sağlamak amacıyla aday oldum. Örgütümüzün tüm dinamiklerini harekete geçirerek, hep birlikte bu katkıyı sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

suleyman-uslu-(3)“CHP Ailesini En Üst Düzeyde Temsil Ederek Parti İçi Barışın Sağlanması İçin Çalışacağız”

CHP Muğla İl Başkan Adayı Uslu, çalışma arkadaşlarıyla beraber CHP ailesini en üst düzeyde temsil etmek istediklerini de sözlerine ekleyerek, “Aday olmamdaki ikinci önemli gerekçe ise Muğla örgütü içerisinde barışı sağlamak ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne çok önemli destek veren Muğla halkının güveninin sarsılmasına olanak tanımamaya çalışmaktır. Biliniyor ki, büyükşehir belediye yasasına dayanan bazı sorunlarımız vardır. İletişimin yeterli düzeyde olmaması, örgütümüzün çok değerli temsilcileri olan belediye başkanlarımız arasında kırılmalara yol açmaktadır. Üstlenmek istediğimiz görev, bu iletişimi sağlayarak; kimseyi ötekileştirmeyen, birbirini anlamaya ve paylaşmaya çalışan, partimiz ve halkımız için çok gerekli bu barışı tesis edebilmektir. Partililerimiz bizi bu göreve layık görürlerse öncelikli hedeflerimiz bunlardır. Hiç kimseyle görülecek hesabımız, hiçbir alacağımız veya borcumuz yoktur. Hiç kimsenin sözcüsü ya da avukatı olmak, hiç kimsenin terbiye edicisi olmak durumumuz yoktur. Herkese aynı uzaklıkta ve aynı yakınlıkta olmak isteğimiz vardır.  CHP ailesini en üst düzeyde temsil etmek isteğimiz vardır. Parti içi barışı sağlamak isteğimiz vardır. Partimizde saygıyı ve nezaketi tesis etmek isteğimiz vardır. Tüm ilçe örgütlerimizin ve tüm belediye başkanlarımızın, Muğla örgütünün tamamının il başkanı olma isteğimiz vardır. CHP’nin gülen yüzü olma isteğimiz vardır. Sokakta birlikte yaşadığımız Menteşe halkının, partimizin her ilçedeki üyelerinin yoğun talepleri üzerine talip olduğum bu görevi, çalışma arkadaşlarımla birlikte en iyi şekilde yapmaya çalışacağımı bir kez daha tekrarlıyorum. Bize verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum. Bu yolu el ele, kol kola yürüyerek büyük parti ailemin her bir üyesiyle Muğla’da çok daha iyi yerlere geleceğimize olan inancım ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkemize Muğla’dan ışık tutması özlemimle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” açıklamasını yaptı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest