fethiye-evi-gonulluleri-(1)Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde öğrencilere burs sağlamak için yardım kermesleri düzenleyen Fethiye Evi Gönüllüsü kadınlar, yaptıkları kek, kurabiye ve reçelleri operasyonların devam ettiği Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ndeki güvenlik görevlilerine gönderdi.

Fethiye Evi Gönülleri, ailelerinden uzak görev yapan güvenlik güçlerine gönderilmek üzere, evlerinde kek, kurabiye ve reçeller hazırladı. Paketlenip 20 koliye yerleştirilen yiyecekler sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde görev yapan asker ve polislere ulaştırılmak üzere Diyarbakır Valiliği’ne gönderildi. Güvenlik güçlerine moral sağlamak amacıyla Fethiye Evi Gönüllüsü kadınlar tarafından küçük kağıtlara yazılan notlar da kolilerin içine yerleştirildi.

“Dualar okunarak hazırlandı”

Fethiye Evi Gönüllü kurucusu aynı zamanda Fethiye Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı, yiyeceklerin anneler tarafından dualar okunarak hazırlandığını söyledi. Bir avuç gönüllü anne olarak her gün Güneydoğu’da mücadele veren askerleri düşündüklerini anlatan Saatcı, şöyle dedi:

“Fethiye Evi Gönüllüsü anneler olarak ‘Askerlerimiz ve polislerimiz için ne yapabiliriz?’ dedik. Onların annesi kadar olamasak da kendi ellerimizle yiyecekler yapmaya karar verdik. İnanın bu yiyecekler anneler tarafından dualar okunarak yapıldı. Eski Muğla valimiz, şu an Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un aracılığı ile yaptığımız yiyecekleri, Sur’da vatanımız, bayrağımız, toprağımız için mücadele eden asker ve polislerimize ileteceğiz. Tüm güvenlik güçlerimiz Allah’a emanet olsun.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest