surdurulebilir-turizm-icin-biz-bilinci_5021_dhaphoto3Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından düzenlenen 2015 Yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Başkan Mehmet Kocadon, sürdürülebilir turizm ve Bodrum’u uluslararası arenada bir marka haline getirmek için tanıtımların ‘biz’ diyerek yapılması gereğine dikkat çekti.

BOTAV tarafından Ramada Resort Otel’de 2015 Yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP’li Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, TAV Havalimanları Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay ile BOTAV ve BODER üyelerinin yanı sıra uluslararası turizm acentelerinin temsilcileri katıldı. TAV Havalimanları Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay, 2015 yılında uluslararası alanda yaşanan turist kaybının sebeplerinden bahsederken kısa, orta ve uzun vadede uygulanabilecek çözümler hakkında bilgi verdi. Bodrum Belediyesi, BODTO, BODER, BOTAV ve TAV iş birliği ile 5-6 kişiden oluşacak bir Turizm Gelişim Komitesi kurulması önerisinde bulunan Karahatay, 2016 yılı ve sonrası için birlikte hazırlanacak bir turizm planlamasının yapılması gerektiğini söyledi.

“BODRUM LOKOMOTİF GÖREVİ YAPIYOR”

Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon ise Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, komşularla olan ilişkilerin turizmi etkilediğini söyleyerek “Hiç kimse kendini güvende hissetmediği yere gelip de tatil yapmaz. Umarım ki yeni kurulacak hükümetin dış politikaları, iç politikaları bu güzel ülkemize huzuru, birliği, beraberliği ve barışı getirir. Sürdürülebilir bir turizm yapmak, Bodrum’u uluslararası alanda bir marka haline getirmek istiyorsak Bodrum’un tanıtımını çok iyi yapmamız lazım. Biz şu anda Muğla’nın Marmaris ve Fethiye’sine lokomotif görevi yapan bir bölgeyiz. Bugün TAV diye bir kuruluş, Bodrum’a inanmasaydı ve güvenmeseydi bu kadar büyük paraları bu havalimanına yatırmazdı. Hepimize güvenerek aldılar bu havalimanını, hepimize inandılar. Önümüzde böyle bir güç varken biz Bodrum olarak hep beraber bu güce destek vermeliyiz. Şu anda yine birçok yerde mekanlar kapalıyken Bodrum’da sadece Neyzen Tevfik’te yürümek bile bize mutluluk ve enerji veriyor. Bodrum cıvıl cıvıl bir yer, burada her ülkeden insan var ve bizler dünya barış topluluğu gibi yaşıyoruz. Artık ‘ben’ değil bir an önce ‘biz’ kavramına geçmeliyiz. Şimdi Almanya’da Bodrum’un Kasım ayındaki sıcaklığının 26 derece olduğunu söylesek insanlar inanmaz. Bodrum’un güzelliğini, huzurunu ancak getirip gösterirsek inandırırız. Her zaman sizin yanınızdayım. Bundan da gurur duyuyorum. Çünkü sizler gerçek turizm sevdalılarısınız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest