yanan-otomobilin-kadin-surucusu-son-anda-canini-kurtardi_1146_dhaphoto3Bodrum’da seyir halindeyken elektrik sisteminden çıkan yangında alev topuna dönen otomobil kullanılmaz hale gelirken, kadın sürücüsü son anda araçtan çıkarak canını kurtardı.

Bir pazarlama şirketinde çalışan 32 yaşındaki Veliha Kaya, bugün saat 16.00 sıralarında 06 ZSH 64 plakalı otomobiliyle Bodrum’dan Güvercinlik Mahallesi’ne gitmek üzere yola çıktı. Asarlık Mevkii’ne geldiğinde otomobilin direksiyonunun alt kısmından alevler yükselmeye başladığını fark eden Kaya, yolun sağında durup hemen aracı terk etti. Kaya’nın inmesinin ardından alevler, tüm otomobili sardı. Yoldan geçen diğer araç sürücülerinin haber vermesi üzerine gelen itfaiye ekipleri, su ve köpük sıkarak alevleri söndürürken, otomobil kullanılmaz hale geldi.

Son anda inerek canını kurtaran ve yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamayan sürücü Veliha Kaya, “Üç ay önce ikinci el olarak satın aldığım otomobilden seyir halindeyken birden alevler yükselmeye başladı. Ne olduğunu anlamadım. Canımı zor kurtardım. İtfaiyenin geldiği yer uzak olduğu için alevler otomobili tamamen sardı. Önemli olan canıma bir şey olmaması” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest