antik-tiyatro-(1)Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri Bodrum Antik Tiyatro’da düzenlenecek yaz konserleri için kurulan platform tarihi sütun parçalarına zarar verdiği gerekçesiyle kaldırıldı.

9 Temmuzda yerel ve ulusal basında çıkan ‘Tarihi sütunlara platform darbesi’ haberinin ardından ertesi gün, sütun ve tarihi kolonlara zarar veren demir ayakların yerleri kesildi. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ekipleri yeniden yaptıkları incelemenin ardından platformun kaldırılması kararını alarak yetkili organizasyon firmasını uyararak tarihi sahnenin etrafındaki platform kaldırıldı.

Klasik çağdan günümüze bozulmadan ayakta kalan nadir tarihi yerlerden biri olan 13 bin kişi kapasiteli Antik Tiyatro’da kurulan platformun kaldırılması tarih severleri sevindirirken, tiyatrodaki eserlere fiziksel olarak zarar vermeyen  gelişi güzel konulan seyyar tuvaletler ise yerlerinde durmaya devam ediyor.

17 Temmuz’da Volkan Konak ile başlayacak yaz konserlerinde, Duman, Nilüfer, Funda Arar, Sibel Can, Sıla, Teoman, MFÖ ve Sezen Aksu hayranlarıyla buluşacak.

Muhabir: Mehmet Can Meral

Paylaş
  • gplus
  • pinterest