adnan-yucel-(4)Dünyanın önde gelen otel grupları arasında yer alan, Swissotel Resort Bodrum Beach’e Genel Müdür olarak sektörün deneyimli ismi Adnan Yücel atandı…

Turizm sektöründe 24 yılı  aşkın tecrübeye sahip Adnan Yücel, Swissotel Resort Bodrum Beach Genel Müdürlüğü görevine 2016 turizm sezonunda başladı. Yücel; Bodrum’daki yeni görevine atanmadan önce son olarak Çin Halk Cumhuriyetinde, Guangdong eyaletinde InterContinental Foshan’in Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Turizm hayatına 1992 yılında Swissotel The Bosphorus’ta ön büro departmanında atılan Adnan Yücel;  Swissotel Çırağan Kempinski’de rezervasyon müdürü, Swissotel Boston’da ön büro ve güvenlik müdürü; HiltonSA ve Divan Grubu gibi turizm sektörünün büyük isimlerinde ise üst düzey yönetici olarak görevlerini sürdürdü. Swissotel Ankara, Swissotel Göcek, Swissotel Mekke ve son 6 yıldır da Çin Halk Cumhuriyetinde Swissotel Foshan, Sofitel Dongguan, Wanda ve InterContinental gruplarında genel müdürlük görevini icra etti.

Bölgenin beş yıldızlı oteli Swissotel Resort Bodrum Beach’te Genel Müdür olarak göreve başlayan Adnan Yücel; Bodrum ve bölgesinde büyük bir potansiyel bulunduğunu ifade etti. Yücel, “Bodrum, dört mevsim turizme açık bir yapıya sahip” şeklinde konuştu.

En İyi-En Mükemmel Hizmet…

24 yıllık otelcilik ve idarecilik tecrübesini gerek yurt dışı, gerekse bölge turizminin gelişmesi yönünde kullanacağını belirten Adnan Yücel, Bodrum’da ilk çalışma hayatı olduğunu belirterek; “Bodrum’da turizmi, Antalya veya diğer yerlerle kıyaslarsak daha butik, daha bireysel turizme hizmet veren bir bölge. Swissotel Resort Bodrum Beach, grup turizmi olmayan üst kademe misafirlere hizmet veren büyük bir konsept. Bodrum’da 2016 yaz sezonunda büyük bir müşteri girişi olacağına inanıyorum. Otelimizde, daha sakin ve hizmet kalitesi yüksek olan yazlık müşterileri genellikle bizi tercih etmektedirler. Genç, dinamik güzel bir kadromuz var. Kısa bir süre içerisinde ekip arkadaşlarımızla uyum içinde konuklarımıza en iyi, en mükemmel hizmeti vermek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Adnan; Yücel Galatasaray lisesinde Fransızca, İstanbul üniversitesinde İngilizce eğitimi aldı. 2011 Ekim ayında evlenen Yücel  2,5 yaşında bir kız çocuğu babası.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest