antik-tiyatro-sahneBodrum’da klasik çağdan günümüze bozulmadan ayakta kalan nadir tarihi yerlerden biri olan Antik Tiyatro’da kurulan platform eserlere zarar verirken, gelişi güzel koyulan seyyar tuvaletler ise görüntü kirliliğine neden oluyor.

Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri olan Bodrum Antik Tiyatro’ da her yıl binlerce kişinin izlediği konserler bu yıl 17 Temmuz’da Volkan Konak konseri ile başlayacak. Sanatçıların sahneye çıkacağı alana yapılan platformun demir ayakları tarihi sütunların üzerine denk geldiği için tarihi sütunlara zarar verdiği gözlerden kaçmazken, kulis arkasına konulan seyyar tuvaletler ise görüntü kirliliğine neden oluyor. Günde yüzlerce turistin ziyaret için geldiği Antik Tiyatro’da hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin görüntü kirliliği nedeniyle fotoğraf açılarını değiştirdiği de dikkatlerden kaçmıyor.

antik_tiyatro-(5)Volkan Konak, Duman, Nilüfer, Funda Arar, Sibel Can, Sıla, Teoman, MFÖ ve Sezen Aksu’nun hayranlarıyla buluşacağı yaz konserleri öncesi platformların hazırlanması sırasında organizasyon firması haricinde tiyatronun güvenliği dışında hiçbir yetkili bulunmazken, yapılan çalışmaları kontrol etmek için Antik Tiyatro’ya gelen Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ekipleri ilgili firmayı uyararak platformun düzeltilmesini firma yetkililerine bildirdiler.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest