muglada-buyuksehirden-tarima-yatirima-devamMuğla Büyükşehir Belediyesi, alım garantili mevsimlik süs bitkisi, toprak, bitki, sulama suyu, patates tohumu desteği gibi tarım yatırımlarına 3 araç alarak devam etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, bir ağaç sökme ve dikme makinesi, bir kazıcı-yükleyici loader, 1 lastik tekerlekli ekskavatör alarak tarımda ve diğer alanlarda kullanılmak üzere 1 milyon 127 bin TL değerinde yatırım yaptı.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salih Tufan, Muğla’nın büyükşehir olmasından sonra yapılanmalarını kısa sürede tamamladıklarını, eksikliklerini tamamlayarak il genelinde vatandaşlara hizmet vermeye başladıklarını söyledi. Muğla’ya ağaç sökme dikme makinesini kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Tufan, araç sayesinde yol genişletme çalışmalarında, parkların yeşillendirilmesinde ağaçların kesilmeden bir yerden bir yere nakledildiğini, bugüne kadar 66 ağacı taşıdıklarını, çevreyi ve ağaçları koruduklarını söyledi.

CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de tarıma, üreticiye, çevreye, yeşile önem verdiklerini, yapılan hizmetlerin, yatırımların il genelini ilgilendirdiğini söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest