karya-akademi-atolyeleri-(4)Bodrum’da Tasarım Vakfı bünyesinde kurulan Karya Akademi; keçe, kilim, takı, cam ve seramik çalışmalarından oluşan sergisiyle ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nde yer alan Karya Akademi Atölyeleri’nde keçe, cam, seramik sergisi açıldı. Açılışta Bodrum Belediyesi ile GEKA, Koleksiyon, Garanti Bankası, Arçelik, Vitra, Borusan Otomotiv, Çağdaş Holding ve İstikbal’in destekleriyle yedi dönüm arazi üzerinde kurulan derslikler, tasarımcı misafirhaneleri, tam donanımlı seramik, cam, keçe, kilim, dokuma, kağıt, takı ve çok amaçlı atölyeler tanıtıldı

Muğla Valisi Amir Çiçek, CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Tasarım Vakfı Başkanı Faruk Malhan ile sanat severlerin katıldığı açılış büyük ilgi gördü. Malhan açılışa faruk-malhankatılan konuklara atölyelerde üretilen eserlerin,; ustalar, sanatçılar ve zanaatkarlar tarafından üretimi hakkında bilgi verdi.

Malhan, Tasarım Vakfı bünyesinde tasarım atölyeleri kurduklarını ve burada öncelikle kadınlar olmak üzere yörenin kültür, sanat ve ekonomisine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek “Tasarım atölyelerinde üretilecek ürünlerin satılacağı online tasarım mağazasını yönetmeyi, ekonomik, toplumsal, sosyal yapının bütünlüğünü tasarımcı düşünce ile sağlamayı, tasarım ile değer katmayı, ülkemizdeki tasarım ürün, hizmet ve deneyimleri, tasarımcıları uluslararası platformlara taşımayı, ülkemizde uluslararası ölçekte bir Tasarım Festivali altyapısını kuracak faaliyetler gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

karya-akademi-atolyeleri-(6)Yörenin İnsanına İş Kapısı Açılacak

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da yörenin kültür ve sanatına önemli katkıda bulunacak Karya Akademi atölyelerinden çıkacak eserlerin ve ürünlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve yöre insanının bu atölyelerinde eğitilmesi için her türlü desteği vereceğini söyledi.

Vali Amir Çiçek ise “Sivil toplum örgütleri ve devletinde desteği ile kurulan bu atölyelerde üretilenler sadece Bodrum’a değil tüm ülkemize ve yurt dışına gönderilecek. Örnek bir projeyi hayata geçiren ve desteği olan tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Bu proje diğer illerde kurulacak tasarım atölyeleri içinde örnek teşkil edecek” dedi. Atölyelerin ve serginin açılışını Vali Çiçek, Malhan, Kocadon ve sanatçılar birlikte kurdele keserek yaptı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest