hastaneFethiye’de özel bir hastaneye tedaviye getirilen yaşlı şahıs, refakatçi olan kızını hemşirelerin yanına gönderdikten sonra ikinci kat penceresinden atlayarak intihar etti.

Edinilen bilgiye göre, Dalaman’da yaşayan ve KOAH tedavisi gören Tuncay Özdemir (67), damadı Ramazan Adanır ve kızı Derya Adanır ile birlikte öğle saatlerinde tedavi için Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’ne müracaat etti. Muayeneden sonra ikinci kattaki odasına yerleştirilen Özdemir, nefes almakta zorlandığını belirterek refakatçi kalan kızından hemşireleri çağırmasını istedi. Kızının odadan ayrılmasının ardından hava alması için açılabilen pencerenin demirini kopartan Özdemir, 8 metre yükseklikten kendini boşluğa bıraktı. Gürültüyü duyanlar tarafından ağır yaralı olarak bulunan Özdemir, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Özdemir’in cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp’a gönderildi.

Başhekim Açıklama Yaptı

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Murat Aynacı, hastanın takibi sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirterek, “Ani bir olay gerçekleşmesi sonrası üzüntümüz arttı. Sağlık Bakanlığının bize verdiği ölçütlerde pencereler 30 derece açıktı. Hasta, kızını hemşirelerin yanına göndererek penceredeki demir muhafazayı zorlayıp kırarak aşağı atlamıştır. Her şeyi yapmamıza rağmen hastamızı kaybetmekten üzüntü duyduk. Ailesine de kendini atacağını söylediğini yeni öğrendik. Olaydan sonra Cumhuriyet Savcılığı ve Olay Yeri İnceleme Ekibi gerekli incelemeleri yapmaktadır. Hastanemiz ve ailesi için üzüntü verici bir olaydır. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi.

Kızını Hemşirelerin Yanına Göndermiş
Hastane penceresinden kendini atarak yaşamına son veren Tuncay Özdemir’in damadı Ramazan Adanır ise, kayınbabasını nefes darlığı rahatsızlığından dolayı hastaneye getirdiklerini söyleyerek, “Ben kayınvalideyi getirmek için hastaneden çıktığımda başındaki eşimi yani kızını ‘çok rahatsızlandım’ diyerek hemşirelerin yanına gönderdiğinde camdan kendini aşağı atmış. Bana telefon gelince koşarak geldim ama kaybettik” diye konuştu.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest