fethiyede-ceset-(2)Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde balıkçı teknesinde yaşayan 74 yaşındaki Hasan Uçar, denizde ölü bulundu.

Fethiye Karagözler Mahallesi’ndeki Tekne Bakım ve İmalat Yeri’nde saat 09.00 sıralarında mesaiye başlayan işçiler, kıyaya bağlanmış teknenin merdivenine tutunmuş bir erkek cesedi gördü. Başı suyun dışında olan cesedin, tutunduğu teknenin bitişiğindeki balıkçı teknesinde barınan Hasan Uçar’a ait olduğu tespit edildi. Uçar’ın cenazesi tersane çalışanları tarafından sudan çıkarılarak üzeri örtüldü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, ceset üzerinde ve çevrede incelemelerde bulundu. Cumhuriyet savcısının da incelemesinin ardından Uçar’ın cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Tersane çalışanları eşinden ayrı ve evsiz olan 2 erkek çocuk babası Uçar’ın yıllardır kendine ait balıkçı teknesinde yaşadığını anlattı. Uçar’ın akşam alkol alıp dengesini kaybederek tekneden düştüğü sanılıyor. Başı suyun üzerinde bulunan Uçar’ın hipotermi (vücut ısısının düşmesi) sonucu öldüğü ihtimali üzerinde duruluyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest