mugla-toki (2)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ile Hasan Özyer, Muğla ve ilçelerinde yapılacak olan TOKİ konutları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Merkez ilçe Menteşe’ye ikinci etap 850 konutun temelinin en geç 2016 yılının Nisan ayında atılacağı açıklandı.

Milletvekili Öztürk, TOKİ Başkanı ile yaptıkları toplantıda önemli gelişmeler yaşandığını belirtip, “Muğla’ya yapılacak ikinci etap 850 konutun temelinin en geç 2016 yılının Nisan ayında atılacağı müjdesini hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum. Projenin teknik ayrıntılarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Menteşe’ye yapılacak olan ikinci etap konut alanına bir okul yapılması için de TOKİ başkanımızla görüşmelerimiz sürüyor. Vatandaşlarımızın yıllardır beklediği ikinci etap konutların müjdesini vermekten mutluluk duyuyorum. Konutlarla ilgili fiyat, büyüklük ve kimlerin başvurabileceğine dair bir basın toplantısını önümüzdeki aylarda yapacağız” dedi.

Üçüncü Etap TOKİ

Muğla’ya yapılması planlanan üçüncü etap TOKİ, konutlarıyla ilgili ise yer tespit çalışmasının sürdüğüne işaret eden Öztürk, “Allah izin verirse üçüncü etap konutların yapılmasını da sağlayacağız. Ayrıca, Köyceğizli hemşehrilerime de TOKİ müjdesini vermek istiyorum. Çalışmalar son aşamaya geldi. TOKİ başkanımızla yaptığımız toplantıda Kavaklıdere’ye yapılacak ek konutlar, Milas, Bodrum, Fethiye ve Marmaris ilçelerimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için TOKİ konutları yapılması da gündeme geldi. Bu konularda ayrıntılı bir çalışmayı en kısa sürede paylaşacağız” diye konuştu.

Milletvekili Hasan Özyer ise “TOKİ’nin Menteşe ilçemize yapacağı konutların hayırlı olmasını diliyorum. Milletvekilimiz Nihat Öztürk’le birlikte Muğla’ya hizmet için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest