sektor-ogrenci-bulusmasi-(1)Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği “Turizmde Sektör Öğrenci Buluşması” etkinliğine yaklaşık 30 firma temsilcisi ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Turizm sektöründeki kalifiye eleman sıkıntısını çözmek ve turizm, aşçılık ve işletmecilik bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin sektör yetkilileri ile bir araya getirilmesini amaçlayan “Turizmde Sektör Öğrenci Buluşması” Ortaca Meslek Yüksekokulu Salonu’nda düzenlendi. Turizm sektöründeki firmaların yetkilileri ile görüşen ve form dolduran öğrenciler, bu etkinliğin kendilerine çok fayda sağladığını söyleyerek turizm sezonu başlamadan firmalarla bir araya gelme şansı bulduklarını kaydetti.

Dalyan Resort Otel İnsan Kaynakları Müdürü Derya Yılmaz, kalifiye eleman temininde yaşanan sıkıntıyı aşmak için her yıl bu etkinliğe katıldıklarını belirterek adayları sezon başlamadan değerlendireceklerini ifade etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Güp ise, öğrencilerle gerçekleştirdikleri sektör buluşma toplantısına hava yolları, otel, tatil köyleri ve pek çok işletmenin katıldığını söyledi. Öğrencilerin hem staj yapma olanağı hem de iş bulma şansı yakaladıklarını kaydeden Güp, “Bu buluşmadan hem öğrencilerimiz hem de işletmeler memnun kaldı. Gelecek yıllarda da devam ettirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest