turkmenler-icin-toplanan-yardimlar-yola-cikti-_2881_dhaphoto3Milas Ülkü Ocakları üyelerinin, Bayırbucak Türkmenleri için düzenledikleri yardım kampanyası kapsamında toplanan bir kamyon gıda ve giyim malzemesini yola çıkarıldı.

Suriye’de devam eden savaş nedeniyle Bayırbucak bölgesinden Türkiye’ye sığınan Türkmenler için Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanlığı tarafından gıda ve giyim yardım kampanyası başlatıldı. MHP Milas İlçe Başkanlığı’nın da desteğiyle kısa sürede Milas ve Bodrum’dan yaklaşık bir kamyon yardım toplayan Ülkü Ocakları yönetim kurulu üyeleri, Kilis’teki kamplarda bulunan Türkmenlere ulaştırılması amacıyla bugün saat 11.00′de malzemeleri kamyona yükledi. MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, Türkmen Dağı’nda yaşanan katliam ve soykırımın altını çizerek kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanı Mustafa Kalyoncu ise, Türkmenlerin yalnız olmadığını belirterek, “Ülke genelinde yapılan yardım çalışmalarıyla Türkmenlerin yalnız olmadığını gösterdik. Milas’ta gerçekleştirdiğimiz çalışmalara katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Kısa sürede topladığımız yardımlar bugün 4 kişilik bir ekibin de katılımıyla yola çıkarılarak, Kilis’teki Türkmenlere ulaştırılacak” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest