turkuaz-kiyilar-almanyada-tanitild-4Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda açılan ‘Turkuaz Kıyılar’ standında Bodrum-Marmaris-Fethiye üçlüsü birlikte tanıtıldı.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, Almanya’da düzenlenen ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile THY ve TAV yetkililerini ağırladı. Bodrum-Marmaris-Fethiye üçlüsünün tanıtıldığı ‘Turkuaz Kıyılar’ standını ziyaret eden Bakan Ünal, stantta bir araya geldiği Başkan Kocadon’a, “Turizm hakkında vermiş olduğunuz pozitif mesajları ilgiyle takip ediyorum ve bu konudaki çabalarınız dolayısıyla sizi tebrik ediyorum” dedi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, turizmin desteklenmesi ve tanıtım çalışmaları kapsamında turizm ile ilgili tüm paydaşların, Bakanlık nezdinde düzenlenecek bir toplantıda bir araya gelmesi gerektiğini söyleyerek ortak akılla hareket edilebileceğini kaydetti. Aycı, “Etkili bir tanıtım için desteklerimizi koordinasyon içerisinde sunmalıyız. Bodrum-Marmaris ve Fethiye’nin oluşturduğu Turkuaz Kıyılar konsepti de bu kapsamda güzel bir örnek oldu” dedi.

Mehmet-Kocadon-ITB-Berlin-Gorusmeler-(1)Kocadon ise yaptığı açıklamada “Hiçbir zaman herhangi bir krizi bahane etmedik. Krizin ardına sığınmadık. Krizi bahane ederek tanıtım için ayağımızı gazdan kesmedik, aksine tanıtımı hızlandırdık. Ülkemizin geçtiği zor günlerden el birliğiyle çıkacağız; turizmci, turizm kentlerinin yerel yöneticileri olarak amacımız ve hedefimiz güzelliklerimizi en iyi şekilde tanıtmak” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest