on_kasim_anma-(2)Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde Bodrum’da düzenlenen törenle anıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta anma törenleri düzenlendi. Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen anma törenine, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkan Vekili Mehmet Özalın, Bodrum Garnizon Komutanı Albay Göksel Oral, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ile Kemal Orman, Bodrum Muharip Gaziler Derneği üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşu üyelerinin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Atatürk anıtının önüne çelenk sunumunun ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 9.05’te, sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

nurol_kultur_merkezi-(5)Nurol Kültür Merkezi Anma Töreni

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde devam etti.

Törene Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkan Vekili Mehmet Özalın, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, Bodrum Garnizon Komutanı Albay Göksel Oral ile çok sayıda okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümü için hazırlanan, Bodrum Belediye Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başlayan programın devamında, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde de bir dizi etkinlik düzenlendi. Gümbet Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Lisesinin düzenlediği, saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikler, Okul Müdürü Hakan Camcıoğlu’nun konuşmasıyla devam etti. Camcıoğlu konuşmasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükranla andığımızı belirtti.

Yaklaşık bir saat süren program; canlandırmaların yapılması, şiir ve türkülerin okunmasının ardından son buldu.

on_kasim_anma-(12)Başkan Kocadon Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Başkan Kocadon ve beraberindekiler binlerce vatandaş ile birlikte Ata’nın huzuruna çıkarak kabrine karanfil bıraktı.

 

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest