basaran-ulusoy-(2)Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, turizm sezonu başlarken Fethiye’de seyahat acentesi temsilcileriyle yaptığı toplantıda Türkiye’ye vize koyan ülkelere göndermede bulunarak, “Bir gün bizim de vize koyacağımız günler gelecek” dedi.

TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, Fethiye’de turizm sezonu başlarken seyahat acentesi temsilcileriyle toplantı yaptı. Alesta Yacht Otel’de yapılan toplantıda konuşan Başaran Ulusoy, sektörle ilgili konuları görüşüp genel başkan olarak sıkıntıları bürokrasi ve devlet yetkilileriyle çözmek için yıllardır mücadele ettiğini söyledi. Papa Franciscus’un Türkiye’deki tarihi değerleri bilmeden konuşma yaptığını söyleyen Başaran Ulusoy, “Din adamıysan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez ile konuşacaksın. Eğer sivil toplum örgütüysen bizimle konuşacaksın. Yok tarihçiysen Prof. Dr. İlber Ortaylı ile konuşacaksın. Avrupalılar kendi tarihine bakmalı. İspanyolların Afrika’da yaptığını, İtalyanların Libya’da yaptığını, İngilizlerin Mısır’da yaptığını, Fransız’ın Tunus’ta yaptığını, Lübnan’da, Suriye’de, Irak’ta yaptığını ve Kuzey Afrika’da milyonlarca insanın öldüğü o tarihlerde neredeydiniz? Bizi yaralamak için, bizi birbirimize düşürmek için sektörümün siyasi oyunlara gelmeyeceğini biliyorum. Bunu şiddetle de kınıyorum” dedi. Başaran Ulusoy, Türkiye’nin İtalyan Başkonsolosluğundan bugüne kadar 547 vize alabildiğini söyleyerek, “Bu rakamı söylemekten utanıyorum. Bir gün bizim de vize koyacağımız günler gelecektir. Türkiye bu kadar ezilmiş bir ülke değil” dedi.
Türkiye’nin sürekli gelişen ve büyüyen bir ülke olduğunu belirten Ulusoy, ülke olarak önemli bir turist gönderme potansiyeline sahip olunduğunu aktardı. Ulusoy, “2001 yılında gezen vatandaş sayımız 568 bin kişi, 2014 yılında gezen vatandaş sayımız 14 milyon 560 bin kişi. Bunun 8 milyon 100 bini yurt dışına çıkmış. 78 ülkeye turist gönderiyoruz. Türkiye kalkınan, gelişen bir ülke” dedi.
Müzelerdeki fiyatları arttırmadıklarını da kaydeden Başaran Ulusoy, “İstanbul’daki 3 müze dışında fiyatlar aynı tutuldu. 6 tane müze 157 müzeyi destekliyor” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest