umut-yolculugunda-9-kisi-daha-oldu-2-_4941_dhaphoto2Yunanistan’ın İstanköy Adası’na yarım mil uzaklıkta alabora olan lastik bottaki 18 Suriyeli’den 9′u ölürken, 2′si kayboldu. Yunan Sahil Güvenlik ekipleri kayıplar için arama kurtarma çalışması başlattı.

İstanköy’de yayın yapan ‘www.vimatisko.gr’ ile ‘www.kostoday.com’ adlı sitelerin haberine göre; Bodrum’dan bu sabah lastik botla yola çıkan Suriye uyruklu 18 kaçak, kabus dolu anlar yaşadı. Alabora olan bottan suya düşen kaçakları fark eden balıkçılar, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler; 7 kaçağı kurtardı, 9′unun ise cesedine ulaşıldı. Kayıp 2 kaçak için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Kurtarılan sığınmacıların İstanköy Devlet Hastanesi’nde kaldırıldığı belirtildi.

ÖLENLERDEN 4′Ü ÇOCUK

Yunanistan’ın İstanköy Adası’na yarım mil mesafede alabora olan lastik botta ölen 9 kişiden 4′ünün 3-10 yaş arası çocuk olduğu belirtildi. Ayrıca yetişkinlerden 4′ünün de kadın olduğu kaydedildi.

umut-yolculugunda-9-kisi-daha-oldu-3-_8402_dhaphoto1Öte yandan, iki ayrı botta yaklaşık 60 göçmenin çıktığı ve polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest