universite-ogrencilerinden-kan-bagisi_7355_dhaphoto1Köyceğiz Meslek Yüksekokul öğrencileri Toplumsal Duyarlılık dersi kapsamında kan bağışında bulundu.

Köyceğiz Meslek Yüksekokulu Müdürü Yar. Doç. Dr. M. Ali Özler, Toplumsal Duyarlılık dersi alan öğrencilerin, okulun bahçesinde kurulan stantta Kızılay’a kan bağışı yaptıklarını belirterek “Ders kapsamında öğrenci arkadaşlarımızın enerjisini topluma faydalı olacak konulara yönlendiriyoruz. Toplumda çeşitli ihtiyaçlar var ve biz bu ihtiyaçlar için elimizden geldiği kadar duyarlı olmaya çalışıyoruz. Bu ihtiyaçlardan birisi de kan. Öğrencilerimizden gelen istek doğrultusunda Kızılay ile iletişime geçtik ve kan bağışı yapmak için bir etkinlik düzenledik” dedi.

Kan bağışlayan öğrenciler ise “Kan sürekli bir ihtiyaç. Hastanelerde her zaman kan ihtiyacı olabiliyor. Bazen bir kaza, bazen bir ameliyat sonrası acil ihtiyaç oluyor. Bulunamaması ne yazık ki ölümcül sonuçlara yol açıyor. Bizler de bunu göz önüne alarak toplu kan bağışında bulunmak istedik. Herkesi düzenli kan bağışlamaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Yapılan kan bağışı kampanyasında öğretim görevlileri ve öğrencilerden 100 ünite kan bağışı toplandı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest