usta-karikaturistler-bodrumda-cocuklarla-bulustu-(4)Aydın Doğan Vakfı’nca düzenlenen 33′üncü Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın seçici kurul üyeleri, öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler hem karikatür çizdi, hem de usta karikatüristlerle sohbet etme imkanı buldu.

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın uluslararası seçici kurul üyeleri, Bodrum’daki TED Koleji öğrencileriyle bir araya geldi. TED Bodrum Koleji kütüphanesinde gerçekleşen etkinlikte 25 öğrenci; seçici kurul arasında yer alan Ercan Akyol, Tan Oral, Arjantinli Marlene Pohle, Assunta Toti Buratti (İtalya), Yalda Hasheminezhad (İran), Anita Kunz (Kanada), Elena Ospina (Kolombiya) ile karikatür çalışması yaptı. Öğrenciler, usta karikatüristlerle sohbet edip çizim yaptı. Karikatür çizmenin temel kurallarını öğrenen öğrenciler, keyifli zaman geçirdi. Çeşitli şekillerde çizimler yapan öğrenciler, 2 saatlik çalışmanın sonunda seçici kurul üyeleriyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, öğrencilerin başarılı karikatürler çizdiğini belirterek, “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın bu yıl 33′üncüsünü düzenledik. Yarışma programı kapsamında öğrencilerle, usta karikatüristleri bir araya getirdik. Çocuklar, yerli ve yabancı karikatüristlerle keyifli bir gün geçirdi. Onlarla birlikte sohbet edip, karikatür çizmeyle ilgili bilgi aldı. Ayrıca bu şekilde düzenlediğimiz etkinlikte, eli çizime yatkın olan çocuklar yeteneklerinin de farkına varıyor” dedi.

Fetvacı, 33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması programının 16-21 Haziran tarihlerinde dereceye giren 15 karikatürün Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi’nde sergilenmesiyle sona ereceğini belirtti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest