nail-yurdakul-(1)Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde yaşayan modacı Nail Yurdakul, Ay Işığı isimli magazin dergisini okuyucuyla buluşturdu.

Köyceğiz İlçesi’ndeki Şamdan Restaurant’da Ay Işığı isimli derginin tanıtım kokteyli yapıldı. 70′li yılların moda kralı olarak bilinen ve 1985 yılında Köyceğiz’e yerleşen Nail Yurdakul’un çıkardığı derginin tanıtım kokteyline Muğla Yabancılar Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu, eski mankenler ve şıklık yarışına giren çok sayıda davetli katıldı.

CHP’li Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, TRT’de ilk kez canlı yayında defile düzenleyen ve ‘anahtar’ isimli ilk mayo tasarımının mimarı Nail Yurdakul’a Köyceğiz’e vermiş olduğu katkılardan dolayı fahri hemşehrilik ve onur plaketi takdim etti. Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, usta modacının yaşına rağmen enerjisini kaybetmediğini belirterek “Nail Bey geçmişten bugüne yaptıkları ile birçok kişinin hayalini bile kurmakta zorlandığı bir mevkiye gelmiştir. Hep ilklere imza atmış biri olarak ona daha çok uzun ömürler diliyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest