kaptan-valiMuğla Valisi Amir Çiçek, Dalyan Kanalı’nda gaz ile çalışan teknede kaptanlık yaparak beraberindeki heyet ile kanal turu yaptı.

Vali Amir Çiçek, Ortaca Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Yardımlaşmada ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım alan 40 aileyle düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Protokol ve ailelerle birlikte yemek yiyen Vali Çiçek, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, yaptığı konuşmada; “Valimiz Dalaman İlçesi’nde yardımı muhtaç 3 aileleri ziyaret edip, sorunlarını dinledi. Şimdi de sizlerle birlikte olup akşam yemeğe yiyeceklerdir” dedi.
Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Vali Amir Çelik ise; “ Bugün bu akşam yemeğini sizlerle yemek çok lezzetli olur. Sizlerle her zaman buluşamıyoruz ama gönlümüz hep sizlerle birliktedir. Ayrıca Ortaca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Kaymakam ve vakıfta çalışan arkadaşlarımı huzurunuzda teşekkür ediyorum. Biliyorum ki Ortaca’nın mahallelerinde yaşayan yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olan yardım hizmeti ile, eğitim hizmeti ile, yiyecek, barınma, yakacak ve aklınıza ne geliyorsa ve giderlerini maddi kaynakları olmayan sizlere bu vakıf gönlünü açtı ve devamlı yardım etmektedir. Dalaman’da birkaç aileyi ziyaret edip, onlar çok mutlu oldular. Biz de mutlu olduk. Valilerini Kaymakamlarını, emniyet müdürlerine yanlarında olduğunu görünce mutlu oldular. Onlara mutluluğu tattırmak bizim görevimizdir. Bu akşam da sizlerle beraberiz. Sizleri de mutlu etmek istedik” diye konuştu.
Verilen yemekten sonra İlçe Müftüsü Zekeriya Çelik tarafından yemek duası okunup, Vali Çiçek yardıma muhtaç ailelerin masalarını dolaşıp, hediyeler verdi. Ayrıca ailelerin yanlarında bulunan çocukları da oyuncaklarla sevindirildi.
Yemekten sonra yardıma muhtaç aileler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Çiçek, daha sonra Dalyan Tekne Kooperatif Başkanı Atilla Gültekin’e ait gaz ile çalışan tekne ile beraberindeki heyetle kanala çıkıp, teknede kaptanlık yaptı.

Vali Çiçek, Ortaca’da Muhtarları Dinledi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Ortaca’da ilçenin sorunlarını birinci ağızdan dinleyip, çözülmesi amacıyla muhtarlar ile bir araya geldi.
Yapılan toplantıya Vali Amir Çiçek, Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer, Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili J. Üstğ. Emre Altan, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan ilde bulunan daire müdürleri, ilçede bulunan Sivil Toplum Kuruş Temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
Kaymakam Hüseyin Yılmaz, yaptığı açılış konuşmasında, “ Valimizin ilçemizde bulunmasının nedeni, ilçenin sorunlarını muhtarlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarından birinci ağızdan dinlemek ve ilçenin genel durumları ile ilgili bilgi almak için bizden toplantı yapmamız için talimatlarını verdi. Bugün ilçemizin genel sorunlarını ve değerlendirmesini yapmak, sizlerle ilgili taleplerin ve ilçede bulunan meselelerle ilgili sizlerden birebir bu konuları dinleme ve yapılması gerekenler için bizlere talimat verilmesini isteyip, bu toplantıyı gerçekleştirdik. Sizlerin de ilçemizdeki sorunlar ve yapılması gereken konular var ise, dile getirmede fayda var; Valimiz gerekli talimatları vererek sorunların çözülmesini isteyecektir” dedi.
Vali Amir Çiçek ise; “Ortaca’ya zaman zaman ziyaret edip gerekli bilgileri almaktayım. Yalnız bugün sadece çay içmek için değil sizlerin sorunlarını dinlemek için İldeki Daire Müdürleri ve ilçede bulunan görevlilerin sorunlarını dinlemek için buradayız. Ortaca’daki mahallelerde yaşayan bütün vatandaşlarımızın hiç ayrım yapmadan bütün diyorum ki, uzak yakın demeden kırsal demeden fakir zengin demeden, siyasi yapısı demeden hepsini düşünerek onlara hizmet yapabilmek için buradayız. Sizler seçilen bizler de atanan sivil toplum kuruluşlarından seçilenler hepimiz hizmetkarız. Benim Ortaca’ya ilk gelişim değil, ilk gelişimde görevli kaymakam, Garnizon ve Emniyet Müdürlüğünü gezdim. İkinci gelişimde ilçeyi biraz daha yakından tanıma fırsatım oldum. Şimdi de sizlerin sorunlarını yerinde dinlemek için buradayım. Vatandaş ‘önce sağlığı, sonra huzuru sağla’ diyor, ‘adaleti sağla’ diyor. Bizler bunlar için varız. Buraya gelişimin esas amacı sosyal bütünleşmeyi sağlamaktır. Kaymakamımız, belediye başkanımız bu bütünlüğü sağlayacaklardır” diye konuştu.
Muhtarların sorunlarını dileyen Vali Çiçek, toplantıya katılan muhtarların sorunlarını dinleyip, yetkili daire müdürlerinden sorunların giderilmesini istedi.

Haber:İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest