vali-gozyaslarini-tutamadiMuğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği tarafından zihinsel engelliler ve yaşlılar için geliştirilen Can Melek Akıllı Bileklikleri’nin tanıtımını Marmaris’e yeni atanan Kaymakam Celalettin Yüksel yaptı. 

Kaymakam Yüksel, Can Melek Projesi’ni engelliler için çok güzel bir çalışma olduğunu ifade ederken projenin başından beri destek sunan İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin ise Can Melek Projesi’ni desteklediklerini hatta Üniversite ile birlikte projenin geliştirilerek Akıllı Can Melek ‘in ise bir Türkiye projesi olması yönünde her türlü desteği vereceklerini bildirdiler.
112 Acil Sağlık Haftası etkinliklerine katılan Muğla Yabancılar Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu, Derneğin geliştirmiş olduğu ve 2014 yılına damgasını vuran Can Melek Projesi’ni anlattı. Dernek tarafından da Muğla’da yaşayan tüm zihinsel engellilere bedava olarak dağıtılan Can Melek Bileklikleri’nin Türkiye projesi olma yolunda olduğunu ifade etti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin büyük desteğiyle çipli Akıllı Can Melek çalışmaları hakkında 112 Acil Sağlık Bakanlığı yetkililerine bilgi verdi ve destek sözü aldı.
Etkinlikler kapsamında Vav Film Yapımcılık ve Yönetmen Eray Dedik’in çektiği Bilinmeyen Kahramanlar filmini, 3. UMKE kısa filminin galasının yapıldığı gecede Vali Amir Çiçek eşi Hülya Çiçek seyrederken gözyaşlarını tutamadılar, filmi uzun süre alkışladılar.
112 acil servis pastasını sağlık çalışanları ile birlikte kesen Vali Amir Çiçek ‘’Tüm sağlık çalışanlarının neler yaşadığını biliyorum ve her zaman her yerde bizzat tanık oluyorum. Sizleri bu özverili çalışmalarınızdan dolayı gönülden kutluyorum.” dedi. Daha sonra başarılı 112 acil servis sağlık çalışanlarına başarı plaketlerini verdi.
Tüm hafta etkinliklerini anlatan İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin ise, “Bu hafta etkinliklerde halkımıza acil sağlık hizmetlerimizin tümünü tanıtma fırsatı bulduk, birçok farkındalık organizasyonlarını halkımızla birlikte yaptık. Görev başında iken hayatlarını kaybeden sağlık şehitlerimizi de unutmadık onları da lokma dökerek halkımızla birlikte andık” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest