vali-celik-oludeniz-(2)Fethiye’de incelemelerde bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek, Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı’nda Kooperatif Başkanı Mümtaz Kökten ve turizmcilerden bilgi aldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek, beraberinde Kaymakam Ekrem Çalık, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Faruk Akıncı ve bazı daire müdürleri ile Ölüdeniz Kumburbu Tabiat Parkı’nı gezdi. MUÇEV müdürü İbrahim Akoğlu ve diğer yetkililerden Kumburnu Tabiat Parkı’nın işleyişi hakkında bilgiler aldı.

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten, İstanbul Emitt Turizm Fuarında Fethiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Kökten Ölüdeniz’de Belceğiz kıyısına günübirlik teknelerin yanaşıp yolcularını alabileceği seyyar iskele kurulmasını, Belceğiz Mahallesi’nde sellerin önlenebileceği drenaj sistemi yapılması, arıtma ve kanalizasyon şebekesinin büyütülmesini, içme suyu sağlanmasını, Ovacık ve Hisarönü’nün kanalizasyon ve arıtma sorunun giderilmesini ayrıca Belceğiz Plajı’na yapılan kötü görüntü oluşturan platformun kaldırılmasını istedi.

Vali Amir Çiçek, Ölüdeniz’in dünyada bir marka olduğunu söyleyerek, “Ölüdeniz’in sorunlarını ortak akılla sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çözümleyeceğiz. Ölüdeniz Fethiye ve Muğla’nın değil tüm dünyanın turizm değeridir. Aksaklıkların ve sorunların çözülmesi için el birliği ile geciktirmeden projeleri uygulamaya koyacağız. Ölüdeniz Kumburnu’na herkes girebilmeli. Giriş ücretlerinin düşürülmesi için en kısa sürede bir değerlendirme yapacağız” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest