Mamir-cicekuğla Valisi Amir Çiçek, “işletmeci” tartışmasıyla gündeme gelen Dalyan Mahallesi’ndeki İztuzu Plajı’yla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dalyan’daki İztuzu Plajı’nın işletme yetkisine dair yaşanan tartışmalara, Muğla Valiliği’ne gönderdiği yazıda, işgalci durumunda olduğu belirtilen DALÇEV A.Ş.’nin kolluk kuvvetleri tarafından acil olarak çıkartılmasını istemesiyle son noktayı koymuştu.

Muğla Valisi Amir Çiçek, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Son zamanlarda; İztuzu Dalyanağzı bölgesinde var olan kumsal alan ve işletmelerle ilgili olarak işgal vb. tanımlamalarla, hukuk dışı bir süreç yaşandığı ve bunun da turizmi olumsuz etkileyeceği tarzında haberler çıkmaktadır. Konu Valiliğimizce yakinen takip edilmektedir. Söz konusu alan ve tesislerde hiçbir zaman hiçbir şirket veya kişinin; yasal bir yetki, izin ve ruhsatlandırmaya dayanmaksızın herhangi bir faaliyetine müsaade edilmemesi hususunda ilgili makamlarca gereken işlemler yapılmaktadır. Bundan sonra da, mevzuata aykırı hareketler tespit edildiği takdirde, ilgililer hakkında gereken her türlü idari ve cezai işlemlerin uygulanması hususunda; başta Ortaca Kaymakamlığı, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve diğer yetkili makamlara da Valiliğimce gerekli talimatlar verilmiştir. Bu sürecin ilimiz ve bölgemiz turizmini olumsuz etkilememesi için valiliğince konu bütün yönleriyle hassasiyetle izlenerek her türlü yasal ve idari tedbirler uygulanacaktır. Kamuoyuna saygıyla arz olunur” denildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest