muglada-ak-parti-ve-mhpli-vekiller-mazbatalarini-aldi-_4227_dhaphoto3Muğla’da 1 Kasım genel seçimlerinde milletvekili seçilen AK Partili Hasan Özyer ve Nihat Öztürk ile MHP’li Mehmet Erdoğan, adliyeye gelerek 10 dakika arayla mazbatalarını aldı.

Muğla’da 1 Kasım’daki genel seçimlerde AK Parti, CHP ve MHP milletvekili sayılarını korudu. Muğlalı seçmenler, AK Parti’den Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, CHP’den Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir, MHP’den de Mehmet Erdoğan’ı meclise gönderdi.

Milletvekili seçilen AK Partili Özyer ve Öztürk ile MHP’li Erdoğan, bugün Muğla Adliyesi’ne gelerek mazbatalarını aldı.

Asliye Ceza Mahkemesi Salonu’nda düzenlenen mazbata törenine ilk olarak MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan geldi. Erdoğan’a mazbatasını Muğla İl Seçim Kurulu Başkanı Haluk Okul verdi. MHP’li Erdoğan’dan sonra adliyeye AK Parti Milletvekili Hasan Özyer ve Nihat Öztürk geldi. Özyer, “1 Kasım seçimleri ile millet iradesi tecelli etti. Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Millet iradesinin sandığa yansıdığı bu dönemde, sorumluluk bilinci içerisinde ülkemizin kazanımlarını ve Muğla’nın değerlerini daha iyi noktaya taşımak adına milletimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Milletvekillerine 10′ar dakika ile mazbatalarını teslim eden İl Seçim Kurulu Başkanı Haluk Okul, hepsine başarı diledi. CHP’li vekillerin ise 10 Kasım’da saat 13.30′da mazbatalarını alacakları öğrenildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest