nurettin-demir-3Dalaman’da geçtiğimiz hafta ada ve koylar için yapılan ihalenin iptal edilmesi için sürdürülen eyleme Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ve CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir de destek verdi.

Mehmetçik Parkı’ndaki eyleme asılan pankartlar ile imza kampanyası düzenlendi. Düzenlenen imza kampanyasına çok sayıda Dalamanlı ve yöre halkı yapılan ihalenin iptali için imza atarak destekliyor.
Slagonlar eşliğinde eylem alanına gelen Prof. Dr. Nurettin Demir; yaptığı açıklamada; “Muğla Büyük Şehir olunca, büyük şehir yasası geldi. Büyük şehir yasası ile birlikte biz buralardaki hak sahiplerinin yerlerini Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ele aldı. Valilik buraları paylaşım yaparken Dalaman Halkına büyük şeyler vermedi; kendisine aldı. Buraları aldıktan sonra ihale etmeye başladı. Bu güzelim koylar, mesire yerleri halkımızın, hepimizindir. Bizler buralarda dedelerimizden bu yana buranın kahrını çeken insanlar olarak her kesimin yararlanması gerekir. Bunun için mücadele veriyoruz. Ben geçen hafta bu konuyu Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirdim. Bu ihaleler iptal edilmelidir. Biz hukuka güveniyoruz. Hukukçulara ve adalete güveniyoruz. Bu haklı direnişimizi ve bu mücadelemizi en iyi şekilde sürdüreceğiz. Bizler de sizlerin yanında olacağız” dedi.
Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise; “Şu anda Dalaman Mehmetçik Parkı’ndayız; Mehmetçik Parkı’nda niçin bulunuyoruz? Burada halkımızın sahillerini yok eden bir anlayışa dur dedikleri bir eylemde sayın vekilimiz bizi ziyaret etti; halkımızın derdini dinledi. Büyük Millet Meclisinde bizleri temsil eden milletvekillerinin buraya duyarlılık göstererek halkımızın gerçek anlamda sahip olduğu koylarımızı tekrar geriye kazandırma noktasında -yani bunu üzülerek söylüyorum ki çünkü- yeri geri alma gibi bir çaba içerisine girdik. Buraları halkımızın öz malıdır. Milletvekilimizin buraya gelip, bizlere destek verdiği için Dalaman Halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest