velileri-sevindirecek-uygulama_8640_dhaphoto1Muğla’da faaliyet gösteren özel öğrenci servis araçlarına Muğla Büyükşehir Belediyesi Filo Takip Sistemi’ne entegre olma zorunluluğu getirildi.

Öğrencilerin daha güvenli ortamlarda taşınmasını sağlamak amacıyla alınan bu karar ile veliler, www.mugla.bel.tr sitesinde bulunan “Özel Öğrenci Servis Aracı Araç Takip Sistemi Başvuru Formu”nu doldurarak, akıllı telefonlarına indirecekleri uygulama ile internet üzerinden çocuklarını serviste ücretsiz izleme hizmetinden yararlanabilecekler. Araç Takip ve Filo Yönetim Birimi tarafından bilgileri doğrulandığında sistemle ilgili kullanım kılavuzu velilere telefon ve e-posta yolu ile aktarılacak. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından altyapı çalışmaları tamamlanan sistem ile başvurular servistakip@mugla.bel.tr e-posta adresine otomatik olarak düşecek ve ilgililer tarafından veli ile irtibata geçilerek bu hizmetten faydalanması sağlanacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın trafikte daha güvenli ortamlarda taşınması için birçok çalışma yapıyoruz ve projeler üretiyoruz. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu’nun aldığı karar ile özel öğrenci servis araçlarına Büyükşehir Belediyesi Filo Takip Sistemine entegre olma zorunluluğu getirildi. Karar gereği bu hizmeti vermekte olan S plakalı özel öğrenci servisleri araç takip cihazı (GPS) alarak Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından izlenilebilir olmalı. Aksi takdirde 31 Aralık 2015 tarihinden sonra cihazı bulundurmayan araçlar bu hizmeti vermeleri için gerekli olan yetki belgelerini temin edemeyecekler. Velilerimizin öğrencilerini servislerde ücretsiz izleme hizmetinden yararlanması için gerekli olan tek ön şart alınan karar gereği araç takip cihazının servis sahibi tarafından aracına taktırılmış olmasıdır. Bu sistemle servisin eve yaklaştığında, okula ulaştığında ve okuldan çıktığında mail yoluyla velilere bilgilendirme yapılacak. Velilerimiz detaylı bilgi ve soruları için Muğla Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi numarası olan 444 48 01 ve Araç Takip ve Filo Yönetim Birimi 0 252 214 10 96 numaralarını arayabilirler.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest