noel-bodrum-(14)Bodrum Belediyesi, Bodrum’da yaşayan yabancı vatandaşları, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Christmas (Noel) partisinde bir araya getirdi.

Bodrum  Belediyesi tarafından Bodrum ilçe genelinde yaşayan yabancı vatandaşlara yönelik Trafo Bodrum’da geleneksel Noel partisi düzenlendi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı partide sucuk – ekmek, sıcak şarap ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ev sahipliği yaptığı partiye CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Bodrum’da yaşayan yabancı vatandaşlarla yakınları katıldı. Partide BKST (Bodrum Kültür Sanat Topluluğu) tarafından kurulan Bodrum Pop Korosu öğrencileri de söyledikleri yabancı şarkılarla davetlilere keyifli bir gece yaşattı.

Başkan Kocadon, gecede yaptığı konuşmada; “Bu güzel Bodrum akşamında davetimizi kırmayıp buraya kadar geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler de bizim kadar Bodrum’u çok seven ve bu sevginizden dolayı Bodrum’da yaşama kararı alan, bütün dünyanın değişik yerlerinden gelen kardeşlerimizsiniz. Sizlerle beraber dünya barış topluluğu gibi yaşayan bir bölgeye sahibiz. Bu güzel birlik ve beraberliğin tüm dünyaya örnek olmasını, 2015 yılının bize huzur, mutluluk, sağlık ve bütün dünyaya barış getirmesini dileyerek hepinizin yeni yılını kutluyorum.” dedi.

noel-bodrum-(10)Konuşmanın ardından davetlilerle ilgilenerek sohbet eden Başkan Kocadon daha sonra da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bodrum’un Türkiye’nin dünyaya açılan en medeni kapısı olduğunu ifade eden Başkan Kocadon; “Bizim yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz bu yılbaşı kutlamalarımızdan bir tanesi de, yabancı arkadaşlarımızla yaptığımız bu kutlamadır. Çünkü Bodrum’a baktığımızda, Bodrum’u kendine yaşam tarzı edinmiş ve hatta Bodrum’a yerleşmiş ve Bodrum’dan evlenmiş olan gerçekten çok sayıda yurt dışından gelen arkadaşlarımız var. Onlar için de belediye olarak Noel kutlaması yapıyoruz. Ben hep şuna inanıyorum: Bodrum, dünya barış topluluğu gibi yaşayan bir bölgemiz. Bodrum’daki bu güzelliklerin, bu birlik beraberliklerin, bu kardeşçe yaşamın bütün dünyaya örnek olmasını isteyen bir yönetici olarak bu birlik beraberlik sayesinde, özellikle 2015 yılında, hırslarımızın mantığımızın önüne geçmeyeceği, sevgi dolu, barış dolu bir yıl yaşamamızı diliyorum. Bugün, yurt dışından birçok bölgeden gelip Bodrum’a yerleşmiş arkadaşlarımızla beraber bu güzel kutlamayı yapıyoruz. 2015 yılımızın, yaşayan bütün canlılarımıza; sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

noel-bodrum-(9)“Bodrum’a müthiş bir ilgi var”

Başkan Kocadon, bir basın mensubunun “Bodrum’a yerleşen yabancı sayısında artış var mı?” şeklindeki sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Şöyle bir baktığımızda, gerçekten Bodrum, son zamanlarda Türkiye’nin en çok merak edilen, en çok tercih edilen yeri. Hatta son yapılan istatistiklerde Bodrum’un dünyada tercih edilen beş yerden bir tanesi olduğunu da hep beraber basından okuduk. Bodrum’a müthiş bir ilgi var. Çünkü Bodrum, Türkiye’nin marka değeri taşıyan bir ilçesi ve bu git gide her gün biraz daha yükseliyor. Özellikle yarımada bazında baktığımızda birçok turizm bölgemizde olmayan, marka değerleri çok yüksek otellerimizin Bodrum’da yatırım yaptığını görüyoruz. Ve bunun yanında özellikle bağımsızlığını kazanmış Türk Cumhuriyeti devletlerimizden de  Bodrum’a müthiş bir ilgi var.”

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest