fethiye-yangin-(2)Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde oturan ve ikisi de gündelik işlerde çalışarak geçinmeye çalışan Muhammet ve Hacer Kısır’ın oturduğu ev yangında kullanılamaz hale geldi. 10 yıllık uğraşları birkaç dakika içinde küle dönen çift, 3 çocuğuyla birlikte evsiz kaldı.

Fethiye’nin Gökben Köyü Taşkaklık Mevkii’ndeki Muhammet Kısır’a ait tek katlı müstakil evde geçen 3 Ocak’ta saat 07.00 sıralarında yangın çıktı. Uyandığında evi saran dumanı fark edince yatağından fırlayan Muhammet Kısır, yanmaktan son anda kurtuldu. Eşi 27 yaşındaki Hacer ile çocukları 9 yaşındaki Koray, 5 yaşındaki Emiray ve 3 yaşındaki Sıla’nın yangın sırasında evde olmayışı faciayı önledi. Yangında ev, içindeki eşyalarla birlikte tamamen kül oldu. Çatısı çöken ve duvarları yıkılan ev harabeye dönerken Kısır’a ait motosiklet de evle birlikte yandı. Yangında Bozyer Şehit Ali Galip Met İlkokulu’na giden çocukları Koray Kısır’ın okul eşyaları da kullanılamaz hale geldi.

fethiye-yangin-(4)“10 yıl eşimle çalışarak evi yapmıştık”

Yangın sırasında eşi ve çocuklarının Pazaryeri Mahallesi’ndeki kayınpederinin evinde olduğunu anlatan Muhammet Kısır, gündelik işlerden kazandığı parayla geçinmeye çalıştığını, yangının ardından ailesinin sokakta kaldığını söyledi. Eşi ve çocuklarının geçici olarak kayınpederinin evinde kalmaya devam ettiğini belirten Kısır, zor durumda olduklarını kaydetti. Yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini anlatan Kısır, “Sabah uyandığımda her yer duman içindeydi. Canımı zor kurtardım. İtfaiye geldiğinde ev zaten harabeye dönmüştü. Bütün eşyalarımız yandı. 10 yıl eşimle çalışarak bu evi yapmıştık. Her şeyimiz bir anda gitti. Bitişikte babamın evi var. Ancak kanser hastası olduğu için enfeksiyon riskine karşı çocukları oraya yerleştiremiyoruz. Eşim ve çocuklarım zor durumdayız” diye konuştu.

“Kanser tedavisi görüyorum, oğluma yardım edemiyorum”

Muhammet Kısır’ın babası Ercan Kısır ise ilik kanseri tedavisi gördüğü için zor durumda olduğunu ve oğluna yardım edemediğini söyledi. 2012 yılında ilik nakli olduğunu anlatan Kısır, “Enfeksiyon riski olduğu için torunlarım yanımda kalamıyor. Zor durumdayız. Çocukların hiçbir eşyası kalmadı. Alacak gücümüz yok. Yardımseverlerden destek bekliyoruz” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest